ارائه انواع محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی و محیط کشت های میکروبیولوژی در حجمها و بسته بندی های مختلف جهت انواع امور تست ، تولید و تحقیقات

ارائه انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارداتی از نمایندگی مرک ( MERCK ) در اروپا
گروه کالا علم ،بزرگترین مرکز ارائه ، پخش و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و تحقیقاتی در بخشی از فعالیت خود انواع مواد شیمیایی و محیط کشت را به طور مستقیم از طریق واردات از نماینده مرک در اروپا و نیز از طریق میلیپور به صورت رسمی و وسیع در شهر تهران و نیز در سراسر ایران ، جهت انواع کاربردهای تست ، تحقیق و تولید توزیع مینماید .محصولاتی که از طریق واردات از نمایندگی انحصاری مرک اروپا در ایران و تهران توزیع میگردد شامل تمام آیتمهای مشخصه اصلی مانند سرتیفیکیت میباشند. کلیه محیط کشت هایی که ازطریق واردات از نماینده رسمی مرک اروپا در تهران و ایران توزیع میگردند در بیشتر حالات به شکل گرانوله خواهند بود و این مطلب از اصلی ترین المانهای محصولات میکروبیولوژی محسوب میگردند .به طور کلی فروش مواد شیمیایی مرک از طریق واردات از نمایندگی رسمی مرک اروپا در ایران و تهران همراه با ارائه المانهای شرکت مرک آلمان خواهند بود.باید توجه نمود تهیه مواد شیمیایی آزمایشگاهی از منابع معتبر ، قطعا ضامن کیفیت و خلوص مطابق با سایت رسمی شرکت مرک آلمان خواهند بود که امروزه بیشتر با برندهای دیگر از جمله میلیپور و ساپلکو ارائه میشود .تمامی محصولات ارائه شده از نماینده انحصاری مرک در اروپا در داخل ایران نیز از این قاعده مستثنی نمیباشد .

توجه : امروز در زمان نگارش این صحیفه به دلایل جاری،  هیچگونه نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت مرک المان در کشور ایران و حتی در بسیاری از کشورهای منطقه وجود ندارد و حتی این کمپانی بزرگ تولید کننده مواد شیمیایی به دلیل ادغام با شرکتهای میلیپور و سیگما آلدریچ ، از ورود کاربران ایرانی به سایت خود جلوگیری میکند .

مواد شیمیایی مرک ( MERCK ) آلمان

انواع مواد شیمیایی شرکت مرک آلمان در گریدها و بسته بندی های مختلف
انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی با گرید بسیار خالص با کاربردهای عموما تحقیقاتی و پژوهشی ، جهت مراکز تحقیقاتی ، دانشگاهی و دانش بنیان .
ارائه رسمی انواع محصولات آزمایشگاهی با گرید اولترا پیور ، جهت امور تولیدات خاص کارخانه ها ، و نیز امور تست و تحقیق.
فروش مواد شیمیایی مرک آلمان با گرید اچ پی ال سی ، با کاربری بیشتر برای انواع صنایع داروسازی ، و به عنوان ماده اولیه داروخانه ها در حجمهای خرد و انبود .
توزیع محصولات با گرید سنتز که اغلب این نوع مواد شیمیایی دارای کاربرد بسیار فراوان در تولیدات بوده و پایه اولیه بسیاری از صنایع محسوب میگردند ، این گونه مواد شیمیایی انحصاری ، در امور تحقیقاتی نیز بسیار راهگشا هستند .
فروش محیط کشت مرک آلمان که اغلب این محیط کشت ها توسط این کمپانی به شکل دانه درشت یا همان گرانوله تولید میگردند ، لذا تفاوت بارزی از لحاظ شکل ظاهری و خلوص و کارایی با اغلب محیط کشتهای برندهای مختلف جهان دارند .
عرضه انواع بافر ، تیترازولهای استاندارد و پی اچ  ، معرف ها ، کاتالیزورها ، آمینو اسیدها ، ساپلیمنتها ، اسید ها ، بازها ، سورفکتانتها ، شناساگر ها ، ویتامینهای تحقیقاتی ، ترکیبات معدنی و آلی ، اسید های چرب ، آنزیمها و اسید ها و بازهای مرک آلمان .

محصولات پودری و گرانوله مرک ( MERCK ) آلمان

انواع مواد شیمیایی گرانوله و پودری شرکت مرک آلمان در ایران
جامدات شرکت مرک شامل طیف وسیعی از محصولات نمایندگی رسمی مرک آلمان در میلیپور است که توسط این واحد در ایران توزیع میگردند . قیمت محصولات مرک در بخش جامدات بر مبنای قیمت وارداتی اینگونه مواد شیمیایی محاسبه میگردد و به این دلیل که این واحد واردکننده مرک عمده کالاهای میلیپور است ، قیمت تمامی محصولات بر مبنای قیمت عمده محاسبه شده و بسیار نازل و سطح اول خواهند بود . خرید مواد شیمیایی مرک در طیف جامدات از این واحد ، گستره وسیعی از انتخاب را در اختیار کاربران ، محققان و خریداران قرار میدهد به نحوی که : در عین اینکه اینگونه مواد شیمیایی شامل تنوع بسیار گسترده در دسته بندی بوده و خانواده های بسیار وسیعی از محصولات را در اختیار کاربر قرار میدهد ، هر یک از این کالا ها دارای طیف وسیعی از گریدهای منحصر بفرد بوده که هر یک شامل دهها کاربرد اساسی هستند و این کاربردها را میتوان در بخشهای دسته بندی سایت رسمی شرکت مرک آلمان و همچنین این وبسایت مشاهده کرد . هر یک از جامدات نماینده انحصاری شرکت مرک آلمان که توسط این واحد ارائه میگردد ، شامل انواع بسته بندی های مختلف بوده و در احجام گوناگون قابل ارائه است به نحوی که برخی از کالاها در طیف گرمی تا 50 کیلو قابل عرضه به مشتریان میباشد و هر کاربری از سطح مصارف بسیار خرد تا سطح مصارف صنعتی میتوانند از محصولات مرک اورجینال و اصلی بهره برده و به نهایت کارایی دست یابند.

کالا علم علاوه بر فروش مواد شیمیایی مرک آلمان ، اهداف دیگری را در این وبسایت دنبال میکند . از این گونه اهداف جانبی ارائه مطالب بسیار مفید و کاربردی در رابطه با هر یک از محصولات جامدات شرکت مرک آلمان است که میتواند کاربر را با گستره وسیعی از اطلاعات علمی ، نکات فنی و بسیاری از کاربردهای مواد شیمیایی این شرکت آشنا کرده که چه بسا بسیاری از این اطلاعات از حیطه تخصص و دانش کاربران خریدار آن محصول خارج باشد .

 

مایعات شرکت مرک آلمان ( MERCK )

بافرهای مرک آلمان (MERCK )

ارائه انواع بافرهای بسیار خالص از طریق تهیه از نمایندگی مرک آلمان در اروپا برای کشور ایران در حجم وسیع صورت میپذیرد . بافرهای مذکور شامل انواع بافرهای آماده پی اچ در حجم های 1 لیتری میباشند ، که به نسبت انواع مشابه خود از برندهای دیگر از کیفیت برتر قابل توجهی برخوردار میباشد ، همچنین انواع بافرهای تیترازولی نیز از طریق تهیه از نماینده انحصاری شرکت مرک در اروپا در کشور ایران ارائه خواهد شد . این تیترازولها دارای ماهیت بسیار خالص بوده که میتوان آنها را در زمان لازم از طریق پروتکل های استاندارد تعریف شده به حالت آماده در آورد و در بخشهای صنایع تولیدی و امور تحقیقاتی مورد استفاده قرار داد .

از دیگر کابردهای انواع بافرهای تیترازولی و آماده این شرکت ، کاربرد وسیع آنها در الکترودهای پی اچ متر است . با توجه به حساسیت و دقت بالای برخی از دستگاههای پی اچ متر که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند و اندازه گیری پی اچ در آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، باید این دستگاهها در عالیترین حالت خود عمل کنند . این بافرها با توجه به خلوص بسیار بالا میتوانند دقت بسیار بالایی را برای این دستگاهها فراهم آورند .

بافرهای تیترازولی و یک لیتری به طور مستقیم از طریق نماینده مرک آلمان در اروپا تامین شده و توسط این واحد در ایران ، در تهران  و دیگر شهرهای ایران توزیع میگردند .شایان ذکر است که جهت مشاهده کاتالوگ نامبر و اطلاعات فنی کالا ها میتوانید به بخش فروشگاهی این وبسایت یا به دیگر وبسایتهای این گروه مراجعه کرده و یا از طریق تماس با واحد فروش مواد شیمیایی مرک آلمان از طریق واتساپ یا پیامک یا تماس مستقیم ، از مشخصات فنی و قیمت مواد شیمیایی و بافرهای مربوطه آگاهی یابید.

تیترازول های مرک آلمان ( MERCK )

تیترازول های یکدهم نرمال مرک

تیترازول های یکصدم نرمال مرک

تیترازول های یک نرمال مرک

تیترازول های چهارهزارم نرمال مرک

محیط کشت های میکروبیولوژی مرک آلمان

محیط کشت های میکروبیولوژی شرکت مرک آلمان در واحدهای 500 گرمی تولید میشوند . این محصولات غالبا در این شرکت به صورت گرانول تهیه میشوند در حالی که بیشتر شرکت های جهان محیط کشت ها را به صورت پودری تولید میکنند و محصولات این شرکت از نظر خلوص ، کیفیت و کارایی در مقایسه با همنوعان خود از دیگر برندهای تولید کننده محیط کشت در جایگاه بالاتری قرار میگیرند . کالا علم محیط کشتهای مرک را با تهیه از نماینده مرک رسمی در اروپا ، در کشور ارائه میدهد.شایان ذکر است که برخی از انواع این محیط ها نیازمند ساپلیمنت ها و افزودنی هایی هستند که در زمان خرید میبایست همزمان با محیط تهیه گردد و این ساپلیمنتها نیز از برندهای مختلف موجود است.آنچه در مورد این محصولات صدق میکند این است که این محیط کشت ها در نوع خود از گرانترین ها به شمار میروند لذا در صورتی که مجموعه ای تولیدی نیاز به تهیه محصولات مرک داشته باشد به نسبت دیگر برندها باید هزینه بیشتری انجام دهد .

عناصر ، اسید ها ، بازها ، سورفکتانت ، اسیدهای آمینه ، قند ها و ژلاتین های مرک آلمان

مواد شیمیایی آلی و معدنی مرک
ترکیبات آلی و معدنی خالص

مرک ( MERCK ) آلمان

تمامی ترکیبات آلی و شیمیایی آزمایشگاهی بسیار خالص میلیپور توسط واحد فروش مواد شیمیایی مرک توزیع شده و همراه با  سرتیفیکیت آنالیز خواهند بود.
اسید و باز مرک آلمان
اسیدها و بازهای بسیار خالص

مرک میلیپور

عرضه انواع اسید های تحقیقاتی و باز های آزمایشگاهی وارداتی توسط کالا علم از نماینده مرک آلمان در اروپا  ، جهت توزیع برای بخشهای تولیدی  و پژوهشی ایران
عناصر شرکت مرک آلمان
عناصر خالص و متنوع

شرکت مرک

عرضه انواع عناصر خالص فلزات خاکی و قلیایی و نیمه فلزات، وارداتی توسط کالا علم از نمایندگی مرک آلمان در اروپا  ، جهت توزیع برای بخشهای تولیدی  و پژوهشی ایران
مواد اولیه داروسازی شرکت مرک
مواد اولیه شیمیایی تخصصی داروسازیها

برند میلیپور و مرک

کالا علم جامعترین مرکز تخصصی ارائه مواد شیمیایی اولیه جهت تولیدات شرکتهای داروسازی و تست و تحقیقات دارویی مراکز تحقیقاتی کشور میباشد .
اسیدآمینه های شرکت مرک آلمان
اسیدهای آمینه و ایمینواسیدهای متنوع

MERCK

تمامی اسیدهای آمینه و ایمینو اسیدهای بسیار خالص آزمایشگاهی را با مراجعه به بخش مربوطه ملاحظه و محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
معرف ها و شناساگرهای شرکت مرک آلمان
معرف ها و شناساگرهای

مرک ( MERCK ) آلمان

کالا علم  انواع معرفها و شناساگرها و کاتالیزورهای شیمیایی آزمایشگاهی مرک را بصورت جامد و مایع در احجام انبوه و خرد در اختیار کاربران قرار میدهد.

تاریخچه شرکت مرک آلمان

تاسیس ، دوران تکامل ، تولیدات ، زیر مجموعه ها ، خدمات شیمیایی

فعالیت های نمایندگی مرک آلمان در کشورهای مختلف و قاره های مختلف در  جهان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک :

 • تامین نیازهای مربوط به بخش توسعه ایمونولوژی و انکولوژی در کشورهای مقصد.
 • تامین مواد شیمایی و دارویی جهت کمپانی های داروسازی و صنایع و دانشگاهها و پژوهشگران در کشورها.
 • توزیع مواد ابزارهای تحقیقاتی در بخشهای مختلف .
 • بازاریابی مواد شیمیایی آزمایشگاهی تحقیقاتی برای شرکت مرک المان.
 • کمک به ایجاد و گسترش تحقیقات علمی و کاربردی گسترده .
 • ارائه فاکتورهای رشد مختلف به شرکت .

اهداف پیش روی شرکت مرک ( MERCK ) آلمان :

در سالهای آینده ، مرک سایت Darmstadt را به یک مرکز جهانی معاصر تبدیل خواهد کرد ، از جمله یک مرکز نوآوری پیشرفته برای ارتقا کار پروژه های بین رشته ای در بین کارمندان ، و همچنین یک ساختمان جدید که پذیرای بازدید کنندگان و یک خانه رستوران مهمان ایجاد خواهد نمود.

علاوه بر این ، مرک در حال سرمایه گذاری 115 میلیون دلار در یک پردیس جدید علوم زندگی در منطقه بوستون ، یکی از مهمترین قطب های علم و فناوری در جهان است. پردیس جدید به عنوان مقصد برتر مشتری جهانی ، مسکنی است که همانند یک محیط اکتشافی پیشرفته که در آن دانشمندان و مهندسان مرک با همکاری مشترک با مشتریان برای حل سخت ترین چالش های علوم زندگی خود کار می کنند ، خدمت خواهد کرد.

سال1668 میلادی  و تاسیس داروخانه  : شرکت مرک با نام فردریش ژاکوب مرک گره عمیقی خورده است.
فردریش در 18 فوریه 1621 میلادی در شهر شوانفرت آلمان، چشم به جهان گشود. او دوره کارآموزی خود را در یکی از داروخانه‌های زادگاهش به پایان رساند و در جوانی تصمیم گرفت که شهر خود را ترک گفته و به عنوان یک داروساز جوان در جایی دیگر به فعالیت داروسازی خود بپردازد. به همبن دلیل در سال 1641 میلادی، از شوانفرت خارج شد. بر اساس برخی اسناد و مدارک برجای مانده، فردریش تا پیش از مهاجرت به دارمشتات، در داروخانه‌ای در شهر وسلبورن مشغول فعالیت میبوده است . سرانجام او در سال 1660 به شهر دارمشتات کشور آلمان مهاجرت کرد. این شهر در جنوب شهر فرانکفورت آلمان که به شهر علم و دانش مشهور بوده است قرار داشت. او در سال 1668 میلادی توانست داروفروشی انگل «فرشته»(Engle- Apoteke)  را در این شهر در اختیار خود گیرد و اینگونه بود که هسته اولیه “مرک” به عنوان قدیمی ترین شرکت دارویی جهان در این داروخانه بنا نهاده شد. اما متاسفانه ده سال بعد از تاریخ تاسیس داروخانه، فردریش درمیگذرد و از آنجا که صاحب فرزندی نیست، داروخانه به خواهرزاده او یعنی جورج فردریش مرک واگذار شد.در آن زمان نمایندگی مرک آلمان فعلا وجود نداشت .
در سال 1741 میلادی، یکی از مشهورترین اعضای خانواده مشهور مرک، یعنی یوهان هاینریش مرک، متولد گشت. او برادر یوهان جاستوس مرک بود و یکی از چهره‌های سرشناس در زمان خود محسوب میشد. یوهان تحقیقات گسترده‌ای در زمینه دیرینه شناسی انجام داده است و علاوه بر آن از او آثار ادبی بسیاری برجای مانده است. یوهان یکی از دوستان گوته شاعر شهیر آلمانی محسوب میشده است. او سال‌ها به کار تحقیقاتی پرداخت و در سال 1791 بواسطه بحران‌های روحی زیاد، خصوصا از دست دادن فرزندش خودکشی می‌کند. در زمان او داروخانه مرک، از لحاظ پژوهش‌های دارویی بسیار پیشرفت کرده بود.
سال 1827 میلادی و شخص امانوئل مرک و تبدیل مرک به کارخانه صنعتی : قرن نوزدهم میلادی، برای شرکت مرک، تاثیرگذار ترین قرن از لحاظ گسترش و شکوفایی اولیه این مجموعه به شمار میرود. این شکوفایی مدیون یکی دیگر از اعضای خانواده مرک، یعنی امانوئل مرک است. امانوئل مرک، در موسسه خصوصی یوهان باتولوموس ترمومسدورف و دانشگاه‌های دیگر به پژوهش‌های مختلفی پرداخت و تحقیقات گسترده‌ای در زمینه شیمی، مواد گیاهی و طبیعی به مرحله ظهور رساند.  توانایی‌های علمی امانوئل مرک در سطح فوق‌العاده‌ بالایی قرار داشت و به همین دلیل تلاش‌های او در آزمایشگاه داروسازی برای جداسازی آلکالوئیدها به‌عنوان مواد موثر گیاهی که کمی قبل کشف شده بودند، با موفقیتهای بسیار زیادی همراه شد. او تولید این مواد در حجم انبوه را در سال 1827 میلادی تحت عنوان ” مجموعه ابداعات دارویی و شیمیایی” که شامل کلیه آلکالوئیدهای شناخته شده آن زمان بود را آغاز نموده و این محصولات را برای فروش عرضه کرد.در آن زمان نمایندگی مرک آلمان به صورت رسمی و انحصاری به معنای امروزی وجود نداشت .
امانوئل مرک و همکارانش پس از شروع موفق در آزمایشگاه داروسازی، کارخانه شیمیایی دارویی ای را ایجاد کردند که علاوه بر مواد اولیه برای تولید داروها، مواد شیمیایی خاص دیگری را نیز در برنامه تولید قرار داده بودند. بیش از 800 محصول اختصاصی جالب در کاتالوگ سال 1860 میلادی به چشم می‌خورد که طی گذر زمان به 10 هزار محصول میرسد.
امانوئل مرک در سال 1854 میلادی از چشم از دنیا فرو میبندد و مدیریت داروسازی و کارخانه، در دست وارثان او یعنی کارل، گئورک و ویلهلم مرک می افتد. در این سال‌ها مرک مسیر توسعه و پیشرفت خود را مورد تسریع قرار داد به طوری که تعداد کارکنان این شرکت از 50 نفر در سال 1855 به بیش از هزار نفر در سال 1900 میرسد.
در این دوران درخشان، شرکت مرک تجارت خود را با کشورهای مختلفی گسترش داد که از جمله آن می‌توان به آسیا(1832 م)، آمریکای شمالی(1845 م) ، آمریکای جنوبی(1851 م)، آفریقا(1867 م) و در نهایت استرالیا(1879 م) اشاره نمود.
جرج مرک در سال 1891، شرکت مرک جداگانه ای در آمریکای شمالی بنیان نهاد که به Merck&Co  مشهور گشت. بعد از جنگ جهانی اول این شرکت مصادره شد و به عنوان یک شرکت مستقل در آمریکای شمالی به فعالیت خود ادامه داد.
در سال 1888 میلادی بازار جهان شاهد ورود “واکنشگرهای خالص ضمانت‌ شده توسط شرکت مرک” با برچسب”Pro analysis”  بود.
 در سال 1899 میلادی نیز ابتدا بهانامه محصولات فوتوشیمیایی و سپس در 1904 میلادی بهانامه محصولات دارویی منتشر شد.
در سال 1904 میلادی، با گسترش یافتن صنعت مرک آلمان، مکان قبلی پاسخگوی نیازها نبوده، و در نهایت کارخانه به مکان جدیدی در خیابان فرانکفورتر(Frankfurter Strasse)  در دارمشتات منتقل شد. کارخانه فعلی نیز در همین مکان مستقر است.
در دهه ۱۹۱۴ با کمبود مواد اولیه ، کارگران ماهر و از طرف دیگر جنگ که تولید داروهای خاص را ضروری می نمود برای شرکت مرک آلمان مشکل ایجاد کرد و کار این شرکت را مضاعف نمود.
پایان جنگ با از دست رفتن نمایندگی های انحصاری مرک  خارجی شرکت از جمله  Merck & co در آمریکای شمالی همراه بود.
در این زمان  ویتامینهای آزمایشگاهی تحقیقاتی به عنوان محصولاتی جدید توجه ها را به خود جلب کرده بودند. Vigantol  در سال ۱۹۲۷ و Cebion  در سال ۱۹۳۴ محصولات مرکی بودند که در این راستا معرفی شدند.
شرکت مرک آلمان در جنگ جهانی دوم و پس از آن : با شروع شدن جنگ جهانی دوم، برای چندمین بار جهت‌گیری شرایط اقتصادی تغییر کرد، به گونه‌ای که کارگران ماهر و البته مواد اولیه، روز به روز رو به کاهش مینهاد.
 در انتهای جنگ یعنی در 25 مارس 1945 میلادی کارخانه توسط سربازان خارجی در حالی ‌که بخش اعظمی از دستگاه‌های این شرکت ویران شده بود و بین 70 تا 80 درصد تولید از بین رفته بود، اشغال شد.در این زمان نماینده رسمی مرک آلمان نیز فعالیت چندانی نداشت.
کارخانه مرک، پس از خاتمه جنگ جهانی دوم، فقط مجاز به جمع‌آوری باقیمانده‌های ماشین‌های قابل کاربرد خود بود.
در 30 آوریل 1945 میلادی، دولت نظامی وقت، اجازه تولید داروها را به این کمپانی صادر کرد و به فاصله دو ماه بعد کارخانه مرک مجاز به تولید آفت‌کش‌ها، نگهدارنده‌های غذا، واکنشگرها و مواد شیمیایی خاص برای آزمایشگاه‌ها شد.
شکوفایی دوباره مرک آلمان : اصلاحات مالی آلمان در ۲۰ ژوئن ۱۹۴۸، موجب شکوفایی اقتصادی آلمان آن دوره گردید که از آن به عنوان معجزه اقتصادی  معروف یاد می کنند. این شکوفایی برای مرک هم اثر بخش شد و برای آن توامان با فروش بیشتر شد. از عوامل دارویی موفق در این زمان تهیه موادی چون داروی سرماخوردگی «ناسیوین» ، تهیه هورمون ها، عوامل ضد حساسیت  و … بود.
نمایندگی مرک آلمان به صورت رسمی و انحصاری در دیگر کشورها جانی دوباره یافتند .
در بخش پژوهش‌های شیمیایی کار روی رنگدانه های صدفی در سال 1957 میلادی و بر روی بلورهای مایع، 10 سال پیش از آن آغاز شد. در بخش شیمی تجزیه نیز شرکت مرک آلمان همواره نقش پیشتازی در توسعه روش‌های کروماتوگرافی ایفا نموده است.

تاریخ شرکت مرک از سال 1995 به بعد : در سال 1995 میلادی، گسترش شرکت و نمایندگی های مرک، به اندازه‌ای شد که نیاز به تغییرات بنیادینی در آن احساس شد و بر همین اساس شرکت تبدیل به مرک  KGaA شد، شرکتی بزرگ که وارد بازار بورس شد و سهام آن برای عموم عرضه شد و این توانایی را پیدار کرد که یکی از بزرگترین سرمایه‌هاگذاریها را در تاریخ کشور آلمان جذب خود نماید.

در ادامه داستان در سال 2000 میلادی، مدیریت شرکت مرک تغییر پیدا کرد و پروفسور هانس یوآخیم لانگمن بازنشسته شد، او در زمان مدیریت خود توانسته بود، مرک را تبدیل به یک شرکت چند ملیتی قدرتمند نماید .

سال  2007 میلادی به بعد و خرید چندین شرکت بزرگ : یکی دیگر از مراحل ترقی شرکت چندملیتی مرک، در سال 2007 میلادی رخ داد، آنهم با خرید شرکت Serono  به قیمت 10.3 میلیارد یورو در آن سال. بر پایه همین تلاش مرک موفق شد که تولید مواد بیودارویی خود را آغاز کرده  و شرکت خود را خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در صنعت زیست فناوری مطرح کند . در این زمینه نماینده های مرک دیگری رو به شکل گرفتن بودند.

شرکت مرک در سال ۲۰۱۰  شركت مشهور میلیپور “Millipore” مستقر در بيلريكا را با مبلغ ۵.۳ ميليارد يورو (۷.۲ ميليارد دلار) خرید و آنرا به واحد تجاری زندگی دانش مرک مبدل ساخت .

پیشینه شرکت میلیپور “Millipore” به سال 1954 میلادی باز می‌گردد . این شرکت مطرح به  عنوان یک شرکت علوم زیستی، که به واسطه تولید فیلترهای خاص با منافذ میکروبی شهرت داشت در حال فعالیت بود.

شرکت مرک آلمان  با در اختیار گرفتن این کمپانی، توانست حضور گسترده ای در جهان پیدا کند و نیز در زمینه محصولات خود توانست به تعادل بهتری میان تجارت دارویی و مواد شیمیایی دست یازد.

در سال 2015 میلادی، مرک موفق شد که شرکت بین المللی سیگما-آلدریچ ” sigma Aldrich “را از آن خود کند و توانست موقعیت خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در علوم زیستی به اثبات برساند.  شرکت جدید خلق شده ، بیش از 300 هزار محصور را از طریق پلتفرم‌های تجارت الکترونیک به معرض عرضه گذاشته است. شرکت جدید به عنوان  ) “MilliporeSigma”میلیپور سیگما ) نامگذاری شده است.نمایندگی های رسمی شرکت مرک آلمان نیز برمبنای این کالاها در سراسر جهان به کار ادامه میدهند .

شرک مرک آلمان در سال 2018 میلادی، 350 امین سالگرد تولد خود را با بیش از 50 هزار کارمند جشن گرفت و با توجه به دستاوردهای جدید خود در صنعت شیمیایی و دارویی به تواناییهای خود در این زمینه ها میبالد .

در حال حاضر نماینده انحصاری مرک آلمان در اروپا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه فعالیت می‌کند و  با فروش سالیانه حدود۳۵.۴ میلیارد دلار چهارمین شرکت بزرگ دارویی دنیا به شمار میآید. باید این نکته را مد نظر قرار داد که این شرکت در بخش شیمیایی آزمایشگاهی امروز که این نوشته نگارش میشود در کمترین کشوری در خاور میانه نمایندگی رسمی دارد و کشور ایران و چندین کشور همسایه سالهاست در بخش فروش مواد شیمیایی مرک هیچگونه نماینده ای ندارد.

شرکت مرک آلمان تا زمان حضور در بورس فرانکفورت در سال 1995 متعلق به بخش خصوصی بود و در فهرست DAX از شرکتهای برتر آلمان درج شده بود.

 خانواده مرک هنوز اکثریت 70.3٪ از سهام شرکت را کنترل می کنند و در اختیار دارند.

گروه مرک شامل 250 شرکت در 180 کشور جهان است.

در سال 2015 ، مرك هویت جدیدی را برای همه شركتهای فرعی خود به وجود آورد و این شركت بر قصد خود برای حمایت از نام تجاری “Merck واقعی” در سطح جهان تأكید كرده است .

همچنین شرکت مرک آلمان در زمینه شیمی تحلیلی، نقش مهمی در توسعه روش‌ها و مواد کروماتوگرافی ایفا می‌کند.این شرکت نمایندگی رسمی مرک را در بسیاری از کشورهای جهان ایجاد نموده است و با این روش دسترسی عموم کاربران به محصولات شیمیایی را سرعت بخشیده است.

تجارت علوم زندگی مرک، که قبلاً با نام مرک میلیپور شناخته می شد ، در ژوئیه سال 2010 به دنبال به دست آوردن کامل شرکت میلیپور ، ایجاد شد. این بخش شامل کلیه فعالیتهای میلیپور و بخشهای عمده ای از بخش سابق مرک Performance & Life Science Chemicals می باشد.

Merck Millipore سه واحد تجاری داشت: زیست شناسی ، راه حل های آزمایشگاهی و راه حل های فرآیند این 3 بخش را شامل میشدند .

 واحد تجاری بیو ساینس به راه حلها و معرفها برای تحقیقات پروتئین و زیست شناسی سلولی ، محلولهای کشت سلولی و همچنین محصولات و خدمات برای توسعه عوامل بیو دارویی اختصاص یافته است و در این زمینه ها نقش اساسی و مهمی را ایفا میکند.

دامنه فعالیت محلولهای آزمایشگاهی شامل مواد شیمیایی آزمایشگاهی و سایر مواد جهت تحقیقات ، علوم و صنایع ، محصولات و خدمات نمونه برداری و کیت های آزمایشگاهی برای صنایع دارویی ، مواد غذایی و تشخیصی به همراه محصولات ، مواد مصرفی و خدمات اطراف آب آزمایشگاهی بسیار تصفیه شده برای علم و صنعت میباشد و در این زمینه های نماینده رسمی مرک و نمایندگی انحصاری آن در کشورهای مختلف در حال فعالیت هستند. این بخش بر فرآیندهای راه حلها بر روی محصولات و خدمات برای تولید مواد شیمیایی و بیو دارویی تمرکز ویژه ای دارد.

در سال 2015 ، با به دست آوردن کمپانی سیگما آلدریچ توسط MERCK ، آن را با مرک میلیپور ادغام نمود. این شرکت با نام تجاری Merck در سطح جهانی و میلیپور سیگما در آمریکای شمالی و کانادا شناخته میشود.

 تجارت جدید زندگی دانش مرک دارای 300000 محصول و سه واحد تجاری است: راه حل های تحقیقاتی ، راه حل های فرایند و راه حل های کاربردی.

این شرکت بزرگ در زمینه بیوتکنولوژی ، داروسازی ، تشخیصی ، ایمنی مواد غذایی ، دانشگاهی و محیط زیست به مشتریان ارائه خدمت می کند.

تجارت علم زندگی چندین برنامه جایزه را برای دانشجویان فارغ التحصیل حمایت می کند. یکی از این جوایز ، جایزه آلفرد آر. بادر برای نوآوری دانشجویی دانشجویان فارغ التحصیل شیمی پیشرفته ، به طور معمول در زمینه شیمی آلی مصنوعی تعلق میگیرد.

حوزه فعالیت و محصولات شرکت مِرک آلمان  (Merck)و فروش مواد شیمیایی مرک :

شرکت مرک آلمان Merck محصولات خود را برای ۱۳ نسل متوالی به محققین و صنایع مختلف ارائه کرده است و قدمی بزرگ در پیشرفت و توسعه زندگی بشر در سراسر جهان برداشته است. در عین حال با ایجاد نمایندگی مرک در کشورهای مختلف و البته در سالهای دور در ایران دسترسی مردمان دنیا را به مواد شیمیایی آزمایشگاهی که کاربردهای فراوان برای تحقیق و توسعه را داشتند آسان مینمود . فروش مواد شیمیایی مرک در تمامی زمینه ها راهگشای مشکلات انسانها در این زمینه هاست .

برند مرک آلمان رهبر علوم زندگی است به نحوی که فناوری ها ، ابزارها و خدمات پیشرفته ای را برای تحقیقات علوم زیستی و ساخت داروهای بیو دارویی در اختیار بشر امروزی قرار میدهد.

این کمپانی به عنوان یک شرکت استراتژیک ، برای مقابله جهان با چالش ها و مشکلات و مسائل بهداشتی انسان ، همکاری تنگاتنگی دارد .

زمینه های مختلف فعالیت  از تحقیق تا توسعه و تولید ، تخصص علمی و راه حل های نوآورانه به مشتریان ارائه می دهد تا با پیچیده ترین مشکلات خود کنار بیایند و به اهداف خود برسند.نماینده مرک آلمان و نیز نماینده انحصاری و نماینده رسمی نیز چنین وظایفی را در سراسر گیتی تسریع میکنند.

ایده های مرک در همه جا وجود دارد ، این ایده ها می توانند زندگی را تغییر دهند ، بر نحوه مقابله با بیماری های بزرگ تأثیر بگذارند . فعالیت این برند معتبر در همه جهان و حتی در تولید و فروش مواد شیمیایی مرک با گرید آزمایشگاهی و تحقیقاتی کاملا مشهود به نظر میرسد .

مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک امروزه در تمامی پنج قاره جهان تولید شده و شرکت مرک پس از خریدن شرکت سیگما آلدریچ در سال ۲۰۱۵ و با دارا بودن چندین کمپانی بزرگ فرعی دیگر، حالا به تنهایی بزرگترین کمپانی تأمین کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان به شمار میرود.

شرکت مرک اهداف خود را این گونه معرفی کرده است:” هدف ما حل پیچیده ترین مسائل علمی بشر از طریق همکاری با جامعه علمی جهانی است.”

 آنها همچنین یکی از اهداف متعالی خود را بهبود سلامت تک تک انسان ها در هر کجای دنیا می دانند.

شرکت MERCK  آلمان بر  روی چهار بخش اصلی و اساسی تمرکز دارد :

 • Merck Serono ( مرک سرونو )
 • Consumer Health ( سلامتی )
 • Material Performance ( محصولات اولیه نو آورانه )
 • Merck Millipore ( تمرکز بر علوم زیستی )

 MERCK SERONO چیست ؟

این بزرگترین بخش شرکت مرک است که داروهای تخصصی از جمله بیماری های تخریب اعصاب ، انکولوژی ، باروری ، غدد درون ریز و روماتولوژی به بازار عرضه می کند.نماینده مرک آلمان به صورت رسمی و انحصاری در بخش دارویی با نمایندگان در بخش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کاملا با هم متفاوت هستند.

CONSUMER HEALTH چیست ؟:

این بخش در زمینه داروهایی در زمینه های بهداشت زنان و کودکان ، سرفه و سرماخوردگی و محافظت از سلامت روزمره تمرکز دارد. این مارک ها در بسیاری از کشورهای اروپا ، آمریکای شمالی و جنوبی ، آسیا و آفریقا موجود است.

PERFORMANCE MATERIALS چیست ؟:

بخش Performance Materials شرکت  بر روی محصولات نوآورانه در صنایع الکترونیک ، روشنایی ، چاپ ، پلاستیک و لوازم آرایشی و بهداشتی تمرکز اساسی دارد.

  MERCK MILLIPOR چیست ؟

این بخش ، که با مالکیت Millipore ( میلیپور )در سال 2010 ایجاد شد ، امروز راه حل هایی را برای دانشمندان ارائه می دهد تا تحقیقات علوم زیستی را به راحتی ، کارآمد و اقتصادی انجام داده و به سرانجام برسانند.

علم شیمی :

در بخش مواد شیمیایی ، کار بر روی اثر رنگدانه های در سال 1957 آغاز شد. نمونه ای از این رنگدانه ها اثر رنگدانه های آلومینا هستند که تحت نام تجاری زیرالیک فروخته می شوند. ده سال بعد ، این شرکت دخالت خود را در کریستالهای مایع آغاز کرد ، و به رهبری امروز بازار منجر شد.در زمینه شیمی تحلیلی ، مرك نقش مهمی در توسعه روشها و مواد كروماتوگرافی ایفا نموده است.

بلورهای مایع :

مرک پیشگام در زمینه فناوری LCD و بزرگترین تولیدکننده کریستالهای مایع در جهان به شمار میرود ، که برای ساخت نمایشگرهای LC / TFT لازم به نظر میرسد. سهم بازار جهانی بیش از 60٪ است.در نتیجه ، این شرکت یک قهرمان به اصطلاح پنهان محسوب می شود. در مارس 2005 ، شرکت مرک Covion Organic Semiconductors GmbH را که بخشی از گروه Avecia است ، به دست آورد.

این شرکت که اکنون در Merck OLED Material GmbH نامگذاری شده است ، یک عنصر اساسی در بخش کریستال مایع محسوب میشود.مرك 50 ميليون يورو براي اين خريد پرداخت كرد كه شامل واحد تحقيقات و توسعه در بخش الكترونيك پليمر بود و در منچستر واقع شده است.

بخش کریستال مایع همچنین شامل مواد فتوولتائیک و صنعت روشنایی است.

در حال حاضر مرک در تولید بلورهای مایع برای تلویزیون های مسطح و مانیتور در صدر جهان قرار دارد.

رنگدانه ها و مواد آرایشی :

این واحد تجاری کلیه فعالیت های مربوط به رنگدانه ها در استفاده از لاک ، چاپ و پلاستیک ، در زمینه فناوری ایمنی ، رنگدانه های کاربردی دربخشهای غذایی و دارویی ، مواد کاربردی و مواد فعال و رنگدانه های آرایشی را انجام میدهد. نماینده انحصاری مرک آلمان در این بخشها در کشورهای مختلف در قاره های مختلف فعال هستند .

 • این مواد شیمیایی در آزمایشگاه های علوم زیستی کارایی دارند .
 • در آزمایشگاه سم شناسی ، مواد شیمیایی مرک بکار میروند .
 • در بخش آزمایشگاه قارچ شناسی ، مراکز تحقیقاتی .
 • در آزمایشگاه میکروبیولوژی ، از محیط کشتهای این برند استفاده فراوانی میشود .
 • در آزمایشگاه کالبد شناسی ، این محصولات کارایی فراوانی دارند .
 • آزمایشگاه ژنتیک ، از دیگر زمینه های استفاده از این مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستند.
 • آزمایشگاه انگل شناسی ، خرید مواد شیمیایی مرک را برای اهداف خود انجام میدهند.
 • آزمایشگاه بیولوژی سلولی ، از بخش فروش مواد شیمیایی نمایندگی مرک در جهان محصولات خود را تهیه میکنند.
 • آزمایشگاه بیولوژی ملکولی ، از دیگر اهداف تولیدات مواد شیمیایی آزمایشگاهی به شمار میروند.
 • آزمایشگاه یاخته شناسی ، دیگر مقصد تولیدات مرک است.
 • صناع غذایی ، بسیاری از محصولات این برند را در زمینه های میکروبیولوژی و تولید بکار میبرد .
 • آزمایشگاه های کنترل کیفی ، در تمامی صنایع نیازمند محصولات شیمیایی هستند.
 • آزمایشگاه های تشخیص طبی ، در بخش تست کیتها و محیط کشتها نیازمند محصولات این برند معتبر جهانی هستند.
 • صنایع آرایشی و بهداشتی ، در بخش تولیدات و کنترل کیفی محصولات خود را از نماینده مرک آلمان در کشورها تهیه میکنند.
 • محیط زیست ، جایگاه دیگر استفاده از محصولات در جهت حفظ این سرمایه ارزشمند است.
 • منابع طبیعی ، در بخشهای تحقیقاتی با خرید مواد شیمیایی مرک از فروشگاههای معتبر نیازهای خود را برطرف میکنند.
 • آزمایشگاه های آب و فاضلاب ، بیشتر از محصولات میکروبیولوژی نمایندگی مرک آلمان در کشورها استفاده میکنند .
 • صنایع آبکاری و سرامیک ، از بخش های پر مصرف محصولات شیمیایی بسیار خالص هستند.
 • در صنعت نفت و گاز و پالایشگاه ها ، بسیاری از مواد شیمیایی آزمایشگاهی به کار میروند .
 • نیروگاه های حرارتی ، از دیگر مقاصد استفاده از محصولات شیمیایی هستند .
 • امور دام و طیور ، در بخش تولید و کنترل کیفی پذیرای محصولات مرک هستند.
 • در علم پزشکی و طب ، با نظر متخصصان از این محصولات به عنوان ماده اولیه استفاده میشوند.
 • در گیاه شناسی عمدتا جهت رشد و نمو گیاهان و تحقیقات بر روی این زمینه ها از نماینده رسمی مرک در کشورها محصولات خود را تهیه میکنند .
 • در پروژه های دانشگاهی و به سرانجام رساندن پروپوزالهای تحقیقاتی ، مواد شیمیایی مرک را به کار میبرند.
 • دارو سازی ها برای تولیدات خود به عنوان مواد اولیه همچنین در بخشهای کنترل کیفی و تست و تحقیقات اولیه این مواد شیمیایی را به کار میگیرند.
 • در بخش تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی .
 • در تولید محصولات پلاستیکی ، به عنوان محصول اولیه .
 • در صنعت تولید محصولات چسب و رنگ ، مستقیما از مواد شیمیایی این برند مشهور استفاده میشود .
 • در علم شیمی معدنی ، این مواد کارایی بسیاری از خود نمایش میدهند .
 • شیمی آلی ، از جایگاههای اساسی خرید مواد شیمیایی مرک آلمان است .
 • در تولید مواد مرجع ، اهمیت محصولات شیمیایی غیر قابل انکار است.
 • تولید مواد با گریدهای مناسب نیاز مواد اولیه اساسی است.
 • در تولید داروهای طبی ، شرکت های داروسازی از اینگونه مواد شیمیایی بهره میبرند .
 • در صنایع کاشی ، به عنوان مواد اولیه کاربرد دارند .
 • در تمام معرف ها ، مواد شیمیایی و محصولات آزمایشگاهی ، مواد شیمیایی مرک آلمان نقش اساسی ایفا میکنند .

ورود به سایت رسمی شرکت مرک آلمان

ورود به سایت رسمی شرکت مرک

توجه :

فعلا سایت شرکت مرک آلمان از ورود کاربران ایرانی ممانعت به عمل می آورد و تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

روشهای دریافت قیمت و موجودی کالاهای شیمیایی شرکت مرک آلمان

در صورت عدم یافتن کالای خود در بخش فروشگاهی از طریق روشهای قرار داده شده از طریق بخش فروش به موجودی و قیمت کالای خود دسترسی پیدا کنید.مجموعه کالا علم با موجودی بیش از 6000 محصول شیمیایی با برند مرک بزرگترین مجموعه محصولات شیمیایی این برند را در اختیار دارد.