فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

MES مونو هیدرات

نام های مترادف :

MES=ام ای اس

مونوهیدرات MES

هیدرات 2-مورفولینو اتان سولفونیک

مونوهیدرات 4-مورفولین اتان سولفونیک اسید

MES monohydrate

2-Morpholinoethanesulfonic acid hydrate

4-Morpholineethanesulfonic acid monohydrate

بسته بندی های کالا :

100و250 سی سی

1لیتر

کدهای محصول :

کد سیگما آلدریچ(sigmaaldrich):

M8250- M2933-  M5287-69890

 

برندهای کالا :

MERCK - SIGMA - ALDRICH - SUPELCO -هند و چین
MESبافر مونو هیدرات :
98%

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

معرفی محصول :

2-مورفولینواتان سولفونیک اسید مونوهیدرات ، که به اختصار (MES) نامیده می شود ، یک ماده بافر مصنوعی از گروه بافرهای “خوب” است که اغلب در علوم زیستی استفاده می شود.  MESیک ترکیب آلی است که به عنوان یک بافر اسیدی در فرایندهای بیولوژیکی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.بافرهای بیولوژیکی برای کشت سلول در شرایط آزمایشگاهی ، روشهای آنزیمی و برخی کاربردهای الکتروفورتیک در pH فیزیولوژیکی مفید هستند.همچنین در اکثر مواد شیمیایی و آنزیم ها پایدار است و با یونهای فلزی ترکیب نمی شود. بافر MES در طیف طیفی UV/Vis حداقل جذب را دارد.


فروش بافر MES هیدرات سیگما آلدریچ :

جهت خرید MES مونو هیدرات ، سیگما ، الدریچ ، ساپلکو با خلوص بالا و نیز دریافت قیمت بافر ام ای اس هیدرات میتوانید از طریق سیستم های تماس با ما اقدام نمایید ، همچنین فروش MES تولید شرکت های هندی و چینی و کره ای با خلوص بالا در حجم های متنوع توسط این گروه تجاری صورت میپذیرد. ارسال محصول ام ای اس جهت تمام نقاط کشور توسط این گروه بازرگانی صورت گرفته و از طرق مختلف قابل ارسال میباشد.


شرح :

MES مونوهیدرات با فرمول شیمیایی (C6H₁₃NO₄S * H₂O) یک عامل بافر است که در بیوشیمی و بیولوژی مولکولی استفاده می شود و معمولاً برای محیط کشت سلولی ، به عنوان یک بافر فعال در الکتروفورز و برای تصفیه پروتئین در کروماتوگرافی استفاده می شود.

MES در آب بسیار محلول است و به عنوان یکی از بافرهای خوب (Good) در دهه 1960 توسعه یافت. این بافرها با معیارهای زیر در نظر گرفته شده اند: pKa متوسط ، حداکثر حلالیت آب و حداقل حلالیت در سایر حلالها ، حداقل اثرات نمک ، حداقل تغییر pKa با دما ، پایداری شیمیایی و آنزیمی ، حداقل جذب در محدوده طیفی مرئی یا UV و به طور منطقی به راحتی سنتز می شود.

ام ای اس فاقد توانایی تشکیل یک کمپلکس با بیشتر یونهای فلزی است و برای استفاده به عنوان یک بافر غیر هماهنگ در محلولهایی با یونهای فلزی توصیه می شود. MES اغلب در محیط کشت بافر برای باکتری ، مخمر و سلولهای پستانداران استفاده می شود. در غلظتهای بالا برای گیاهان سمی است ، اما می تواند در محیطهای کشت با غلظتهای پایین تر برای گیاهان استفاده شود. به دلیل تحرک کم یونی ، ام ای اس به عنوان یک بافر عالی برای استفاده در الکتروکروماتوگرافی مویرگی در نظر گرفته می شود. ام ای اس اغلب به عنوان جایگزینی برای کاکودیلات بسیار سمی و همچنین به عنوان جایگزینی برای بافرهای غیر زوئیتری سیترات و مالات استفاده می شود.

MES ام ای اس از طریق غشای سلولی جذب نمی شود و عملا در نور UV شفاف است.همچنین از آن به عنوان یک بافر در حال اجرا برای تغییر شکل الکتروفورز ژل استفاده می شود. ویژگی های جذب پایین UV ، حداقل واکنش پذیری ، pH پایدار و حلالیت در آب اجازه می دهد تا از بافر MES مونوهیدرات به عنوان بافر “خوب ” استفاده شود.

آماده سازی :

یک بافر با استفاده از اسید آزاد MES می تواند با تیتر کردن اسید آزاد با هیدروکسید سدیم به pH مورد نظر (pKa = ± 1) تهیه شود. متناوباً ، می توان اسیدهای آزاد MES و اسید سدیم MES را با هم مخلوط کرد تا به PH مطلوب برسیم.

کاربردها :

مونوهیدرات MES این برای محیط کشت سلولی و فرمولاسیون بافر بر اساس پروتئین برای حفظ یک محیط پایدار در محلول مفید است. همچنین در فرآیندهای زیستی تصفیه آنتی بادی ها ، پپتیدها ، پروتئین ها ، اجزای خون و عوامل رشد استفاده می شود. MES یک ماده حل کننده مفید برای پروتئین های بسیار کوچک روی ژل های bis-tris است. محلول های بافر به عنوان ابزاری برای حفظ pH تقریباً ثابت در طیف گسترده ای از کاربردهای شیمیایی استفاده می شود.

موارد استفاده :        

  • به عنوان معرف برای تجزیه و تحلیل.
  • استفاده به عنوان بافر در زیست شناسی و بیوشیمی.
  • بافر برای استفاده در کشت بافت گیاهی.
  • برای حل پروتئین های بسیار کوچک استفاده می شود.
  • برای تنظیم pH محیط رشد به 5.5-7.0 در آزمایش تنش دیواره سلولی در شرایط آزمایشگاهی.
  • به عنوان یک عامل بافر برای تثبیت محلول های آنزیمی.
  • به عنوان جزء بافر در حال اجرا PAGE.
  • در تهیه محلول مورد استفاده برای تعلیق و رقیق شدن پروتوپلاستها برای اندازه گیری چگالی و تعداد پروتوپلاستها با استفاده از دستگاه هموسیتومتر.
  • به عنوان جزء محیط نمک پایه در تهیه بافر تنظیم قدرت کلی یونی (TISAB).

سایر یادداشت ها :

حلالیت/پایداری : MESبافر  در آب محلول است و محلول بی رنگ شفافی را در غلظت 0.5M یا بالاتر می دهد. بسته به غلظت ، pH محلول باید بین 2.5 تا 5 باشد. محلولها در دمای 2-8 درجه سانتی گراد به مدت چند ماه پایدار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *