فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

1 وینیل 2 پیرولیدون

1-Vinyl-2-pyrrolidinone

بسته بندی های کالا :

5 سی سی
250 سی سی
5 گرم
250 گرم
1 کیلوگرم

کدهای محصول :

کد مرک ( MERCK ) :

808518

کد سیگما آلدریچ
(SIGMA - ALDRICH) :

V3409

98%

نام های مترادف :

1-Vinyl-2-pyrrolidinone

1 وینیل 2 پیرولیدینون

NVP

ان وی پی

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

عبارات کلیدی و راهنما :

برندهای کالا :

MERCK - شرکت مرک

SIGMA - شرکت سیگما

ALDRICH - شرکت آلدریچ

SUPELCO - شرکت ساپلکو

هندی - چینی - آلمان

دریافت برگه اطلاعات تکمیلی کالا :

معرفی :

1 وینیل 2 پیرولیدینون ( 1 وینیل پیرولیدون ) (NVP) یک پودر سفید است. سازگار با طیف گسترده ای از رزین های آب دوست و آبگریز.از این ماده معمولاً به عنوان یک رقیق کننده واکنشی برای درمان اشعه در پوشش UV ، جوهر UV و چسب UV استفاده می شود. (NVP) 1-وینیل -2پیرولیدون به عنوان مونومر برای تولید پلی وینیل پیرولیدون محلول در آب (PVP) با کاربردهای دارویی ، میدان روغن ، مواد آرایشی ، مواد افزودنی غذایی و چسب استفاده می شود.این ماده در تولید کوپلیمرها به عنوان مثال با اسید آکریلیک ، آکریلات ، وینیل استات و آکریلونیتریل و سنتز رزین های فنولی استفاده می شود.

————————————————————————-

قیمت 1 وینیل 2 پیرولیدون :

در صورت نیاز به خرید 1 وینیل 2 پیرولیدینون میتوانید با استفاده از امکانات متنوع قرار داده شده در وبسایت اقدام نموده و در سریعترین زمان ممکن از قیمت 1 وینیل 2 پیرولیدون آگاهی یافته و آن را در کمترین فاصله زمانی ، به طرق مختلف در سراسر کشور دریافت نمایید. شایان ذکر است که این مرکز فروش 1 ونیل 2 پیرولیدون ، محصولات خود را طبق پروتکل تضمین ذکر شده در صفحه محصول ارائه داده و در خصوص تمامی کالاها در صورت لزوم ، مساله زنجیره دمایی درفرایند ارسال لحاظ خواهد شد .

————————————————————————-

شرح :

1 وینیل 2 پیرولیدون، به انگلیسی :  (NVP) 1-Vinyl-2-pyrrolidonیک ترکیب آلی است که از یک لاکتام 5 عضوی متصل شده به یک گروه وینیل تشکیل شده است. (NVP) 1-وینیل -2پیرولیدون یک مایع شفاف تا زرد با بوی مشخص است و محلول کاریزاسیون آن زیر 13 است همچنین محلول در آب یا سایر حلالهای آلی می باشد.هیدرولیز و پلیمریزه کردن آن آسان است اما می تواند به مدت طولانی به صورت مایع در دمای اتاق باقی بماند. معمولاً با NaOH یا TMHPO به عنوان مهار کننده پلیمریزاسیون تثبیت می شود. 1-وینیل -2پیرولیدون به طور گسترده ای در صنایع نساجی ، منسوجات ، پوشش UV ، داروسازی و سایر صنایع استفاده می شود ، همچنین برای تولید برخی از هموپلیمرها و کوپلیمرهایی که دارای خواص تشکیل فیلم هستند مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماده به عنوان مونومر در تولید پلی وینیل پیرولیدون استفاده می شود.همچنین در تولید سایر پلیمرها و مواد شیمیایی آلی مورد استفاده قرار می گیرد. از 1-وینیل -2پیرولیدون   NVPمعمولاً به عنوان رقیق کننده واکنشی در پلیمرهای ماوراء بنفش و اشعه الکترونی قابل درمان به عنوان جوهر ، پوشش یا چسب استفاده می شود.

1 وینیل 2 پیرولیدون از طریق واکنش 2-پیرولیدون با استیلن به صورت صنعتی تولید می شود و پیش ماده پلی وینیل پیرولیدون(PVP)می باشد،که یک ماده مهم مصنوعی است.

کاربردهای 1 وینیل 2 پیرولیدون( NVP) در صنایع مختلف :

  • صنایع پلاستیکی : در فرمولاسیون های پوشش دهنده اشعه ماوراء بنفش برای تشکیل فیلم های پلاستیکی انعطاف پذیر و سفت استفاده می شود.
  • صنعت الکترونیک : برای پوششهای ماوراء بنفش ، محافظت از کابل ها و اجزای الکتریکی و صفحه های مدار چاپی با انجام پردازش سریع و پردازش دمای پایین.

صنایع چوب : افزودن  1-وینیل -2پیرولیدون به پوشش های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش مورد استفاده در صنعت کفپوش چوبی ، خواص فیزیکی کف های بدون موم را فراهم می کند.

  • صنایع فلزی : پوشش UV برای فلزات معمولاً با استفاده از یک سیستم شیمیایی وینیل اتر/اپوکسی کاتیونی یا سیستم هتروسیکلیک فرموله می شود. عملکرد NVP این است که با وینیل اتر یا گروه های عملکردی اکریلیک ارتباط متقابل ایجاد کند تا یک رقیق کننده واکنشی عالی در این سیستم ها ایجاد شود.
  • 1-وینیل -2پیرولیدون به عنوان یک رقیق کننده واکنشی برای پخت تابش در جوهرهای UV استفاده می شود. رطوبت و چسبندگی عالی روی پلاستیک ها را فراهم می کند.
  • از پلیمرهای مشتق شده از NVP در صنعت محصولات مراقبت شخصی به عنوان غلیظ کننده ، مواد پراکنده و چسب در مواد آرایشی و به عنوان سفت کننده در محصولات نظافت مو استفاده می شود.

پلیمرهای مشتق از(( NVP1-وینیل -2پیرولیدون در صنایع داروسازی نیز کاربرد دارند. آنها به عنوان یک عامل اتصال دهنده برای قرص ها و در پوشش فیلم کپسول ها برای کمک به بلع استفاده می شوند.

  • ( NVP)1-وینیل -2پیرولیدون همچنین به عنوان یک فرمول (ماده غیر فعال) در آفت کش های مورد استفاده قرار می گیرد.
  • 1 وینیل 2 پیرولیدینون در تهیه آنتاگونیست های گیرنده NMDA استفاده می شود. همچنین در سنتز کوپلیمرهای مورد استفاده برای تثبیت نانو خوشه های رودیوم استفاده می شود.

تولید :

پلی وینیل پیرولیدون با فرایند Reppe تهیه می شود: 1،4-بوتاندیول به دست آمده در سنتز بوتادین Reppe بر روی مس در دمای 200 درجه سانتی گراد دهیدراته می شود و گاما-بوتیرولاکتون تشکیل می دهد.واکنش با آمونیاک باعث تولید پیرولیدون می شود. درمان بعدی با استیلن باعث ایجاد مونومر وینیل پیرولیدون می شود.

پایداری و واکنش پذیری :

واکنش هوا و آب : رطوبت محلول در آب.

گروه واکنش دهنده : آمین ها ، فسفین ها و پیریدین ها.

مشخصات واکنش : 1-وینیل-2-پیرولیدینون یک ماده پلیمری است و احتمالاً واکنش کمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *