فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

1 نفتیل استیک اسید

Naphthylacetic acid

نام های مترادف :

1-نفتالین استیک اسید

آلفا نفتیل استیک اسید

1-Naphthaleneacetic acid

alpha-Naphthylacetic acid

NAA

بسته بندی های کالا :

10 گرم

100 گرم

500 گرم

25 کیلویی

و حجمهای دلخواه فله ای

کدهای محصول :

کد مرک (MERCK) :

806862-106220

کد سیگما آلدریچ(sigmaaldrich):

N0640- 317918- 35745

برندهای کالا :

MERCK - شرکت مرک

SIGMA - شرکت سیگما

ALDRICH - شرکت آلدریچ

SUPELCO - شرکت ساپلکو

هندی - چینی - آلمان

97%

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

عبارات کلیدی و راهنما :

دریافت برگه اطلاعات تکمیلی کالا :

آشنایی با محصول :

1-نفتالین استیک اسید (NAA)، به طور گسترده ای در کشاورزی برای اهداف مختلف استفاده می شود. این یک هورمون گیاهی مصنوعی در خانواده اکسین است و به عنوان محرک رشد ریشه گیاه استفاده می شود ، معمولاً با سایر هورمونهای کاشت مخلوط می شود.همچنین باعث افزایش ترشح اسید آلی در گیاهان در شرایط کمبود فسفر می شود.


قیمت 1 نفتیل استیک اسید :

در صورت نیاز به خرید نفتالین استیک اسید میتوانید با استفاده از امکانات متنوع قرار داده شده در وبسایت اقدام نموده و در سریعترین زمان ممکن از قیمت NAA آگاهی یافته و آن را در کمترین فاصله زمانی ، به طرق مختلف در سراسر کشور دریافت نمایید. شایان ذکر است که این مرکز فروش نفتیل استیک اسید ، محصولات خود را طبق پروتکل تضمین ذکر شده در صفحه محصول ارائه داده و در خصوص تمامی کالاها در صورت لزوم ، مساله زنجیره دمایی درفرایند ارسال لحاظ خواهد شد .


شرح :

1-نفتالین استیک اسید (NAA) ، همچنین به نام(آلفا نفتالین استیک اسید) متعلق به یک دسته از ترکیبات آلی نفتالین ها است که حاوی یک بخش نفتالین از دو حلقه بنزن ذوب شده است. 1 -نفتالین استیک اسید یک هورمون گیاهی اکسین مصنوعی است. به عنوان تنظیم کننده رشد گیاه برای کنترل ریزش میوه قبل از برداشت ، القای گل و رقیق شدن میوه در محصولات مختلف مانند سیب ، سیب زمینی ، زیتون و مرکبات استفاده می شود. این ماده به عنوان عامل ریشه زایی استفاده می شود و برای تکثیر رویشی گیاهان از قلمه ساقه و برگ استفاده می شود. همچنین برای کشت بافت گیاهی و به عنوان علف کش استفاده می شود. به صورت گرد و غبار یا اسپری استفاده می شود ، باعث تاخیر در انحلال لایه فرسایش و عقب افتادن قطره میوه می شود. تأثیر 1-نفتالین استیک اسید NAA در رشد گیاه تا حد زیادی به زمان پذیرش و غلظت بستگی دارد. بعد از چهار هفته ، 1 -نفتالین استیک اسید NAA رشد ساقه را تحریک می کند ، در حالی که استفاده تمام وقت رشد را محدود می کند. هنگامی که در یک نبض 4 هفته ای استفاده شود ، رشد ریشه ای بسیار افزایش می یابد. هورمون 1-نفتالین استیک اسید به طور طبیعی اتفاق نمی افتد و مانند همه اکسین ها برای گیاهان با غلظت زیاد سمی است.

طبقه بندی شیمیایی :

متعلق به دسته ترکیبات آلی است که به نفتالین معروف است. نفتالین ها ترکیباتی هستند که حاوی بخشی از نفتالین هستند که از دو حلقه بنزین ذوب شده تشکیل شده است.

کاربردهای نفتالین استیک اسید :

نفتالین استیک اسید (NAA) نفتیل استیک اسید به عنوان تنظیم کننده رشد گیاه و برای کشت بافت گیاه استفاده می شود. این ماده برای تکثیر رویشی گیاهان از برش ساقه و برگ ، محرک انقباض و بستر برای القا کننده های اکسین آنزیم های گیاهی خاص استفاده می شود. بعلاوه ، باعث ایجاد ریشه در قلمه زدن گیاهان چوبی و علفی می شود. همچنین از آن برای جلوگیری از ریزش زودرس گل و میوه استفاده می شود. همچنین برای کنترل رشد مجدد جوانه های درختان پس از پیرایش استفاده می شود. علاوه بر این ، از آن در تزئینات استفاده می شود و به عنوان یک ماده تشکیل دهنده در بسیاری از محصولات باغی ریشه دار تجاری استفاده می شود.

موارد و استفاده 1-نفتیل استیک اسید (1-Naphthaleneacetic acid):

  • یک تنظیم کننده رشد گیاه با طیف گسترده است.
  • می تواند تقسیم سلولی و گسترش ، افزایش میوه ، جلوگیری از ریزش میوه و تغییر نسبت گلهای ماده و نر باشد.
  • می تواند از طریق اپیدرم لطیف و بذر برگها و شاخه ها وارد گیاه شود. همراه با جریان مواد مغذی به محل عمل منتقل می شود.
  • معمولاً در گندم ، برنج ، پنبه ، چای ، توت ، گوجه فرنگی ، سیب ، خربزه ، سیب زمینی ، جنگل و … استفاده می شود.

از 1-نفتیل استیک اسید (NAA)برای محصولات زیر استفاده میشود :

  • محصولات غلات و روغن : سویا ، کلزا ، گندم ، ذرت ، کنجد ، پنبه ، کلزا ، نخل و غیره.
  • میوه ها : مرکبات ، سیب ، توت فرنگی ، خربزه ، انگور ، گیلاس و غیره.
  • محصولات غده ای : بادام زمینی ، سیب زمینی ، سیر ، کاساوا و غیره.
  • سبزیجات: گوجه فرنگی ، فلفل چیلی ، خربزه ، خیار ، بادمجان ، چای ، توتون و غیره.

ناسازگاری ها :

با اکسید کننده ها (کلرات ، نیترات ، پراکسید ، پرمنگنات ، پرکلرات ، کلر ، برم ، فلورین و غیره) سازگار نیست. تماس ممکن است باعث آتش سوزی یا انفجار شود. از مواد قلیایی ، بازهای قوی ، اسیدهای قوی ، اکسو اسیدها ، اپوکسیدها ، کلراته های نیترات ، آمونیاک ، آمین های آلیفاتیک ، آلکانول آمین ها ، ایزوسیانات ها ، اکسیدهای آلکیلن ، اپی کلرهیدین دور نگه دارید. ترکیبات گروه کربوکسیل با تمام بازها ، اعم از غیرآلی و آلی (یعنی آمین ها) آزاد می شوند که گرمای قابل توجهی ایجاد می کند ، آب و نمکی آزاد می کند که ممکن است مضر باشد. با ترکیبات آرسنیک سازگار نیست (گاز سیانید هیدروژن آزاد می کند) ، ترکیبات دیازو ، دی تیوکاربامات ، ایزوسیانات ، مرکاپتان ، نیترید و سولفید (آزاد کننده گرما ، گازهای سمی و احتمالاً قابل اشتعال) ، تیوسولفات ها و دیتیونیت ها (آزاد کننده سولفات هیدروژن و اکسیدهای گوگرد).

خلاصه خطرات :

خطرات عمده ای که در استفاده از 1-نفتیل استیک اسیداز خواص سم شناسی آن ایجاد شده است ، در درجه اول از طریق استنشاق و تماس پوستی سمی است. قرار گرفتن در معرض این ماده بدون بو ، سفید و کریستالی (یا محلول بی رنگ) ممکن است در اثر تولید یا کاربرد آن به عنوان یک علف کش و تنظیم کننده رشد گیاه حاصل شود.اثرات ناشی از قرار گرفتن در معرض تحریک بینی ، پوست و چشم است.هنگام دست زدن به این ماده از دستکش استفاده کنید.این ماده غیر قابل اشتعال و ضد خوردگی باید در یک منطقه (خنک ، خشک و تاریک نگهداری شود).

پتانسیل آتش سوزی : غیر قابل اشتعال.

منابع آلودگی مصنوعی :

تولید 1-نفتیل استیک اسید ممکن است منجر به آزاد شدن آن از طریق جریان های مختلف زباله به محیط شود.استفاده از آن به عنوان تنظیم کننده رشد گیاه  منجر به انتشار مستقیم آن به محیط می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *