فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

1 نفتول

1-Naphthol

نام های مترادف :

α-Naphthol

آلفا نفتول

 1-Hydroxynaphthalene

1 هیدروکسی نفتالن

بسته بندی های کالا :

 گرم10 – گرم 50- گرم 100 – گرم 250

1 کیلوگرم

کدهای محصول :

کد مرک (MERCK) :

 106223- 822289

کد سیگما آلدریچ(sigmaaldrich):

33420- 31097- N2780- N1000

برندهای کالا :

MERCK - شرکت مرک

SIGMA - شرکت سیگما

ALDRICH - شرکت آلدریچ

SUPELCO - شرکت ساپلکو

هندی - چینی - آلمان

99%

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

عبارات کلیدی و راهنما :

دریافت برگه اطلاعات تکمیلی کالا :

آلفا نفتول چیست :

1-نفتول (1-Naphthol) یک ماده جامد شفاف و کریستالی است.این ماده، ماده اولیه یا واسطه ای رنگها ، داروها ، سموم دفع آفات ، عطرها و آنتی اکسیدان ها و اتصال دهنده فیلم های رنگی است.اغلب در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی وجود دارد و از آن در فرمولاسیون رنگ موهای دائمی استفاده می شود.

قیمت 1 نفتول :

در صورت نیاز به خرید آلفا نفتول میتوانید با استفاده از امکانات متنوع قرار داده شده در وبسایت اقدام نموده و در سریعترین زمان ممکن از قیمت 1 نفتول آگاهی یافته و آن را در کمترین فاصله زمانی ، به طرق مختلف در سراسر کشور دریافت نمایید. شایان ذکر است که این مرکز فروش آلفا نفتول ، محصولات خود را طبق پروتکل تضمین ذکر شده در صفحه محصول ارائه داده و در خصوص تمامی کالاها در صورت لزوم ، مساله زنجیره دمایی درفرایند ارسال لحاظ خواهد شد .

شرح کامل محصول :

1-نفتول یا  α-نفتول ، یک ترکیب آلی فلورسنت و جامد سفید رنگ است. جامد سفید است. این ایزومر 2-نفتلی است که با محل قرارگیری گروه هیدروکسیل بر روی حلقه نفتالین متفاوت است. نفتول ها همولوگ نفتالینی فنل هستند ، با گروه هیدروکسیل واکنش بیشتری نسبت به فنل ها دارند. هر دو ایزومر در الکلهای ساده ، اترها و کلروفرم محلول هستند. آنها پیش ساز انواع ترکیبات مفید هستند. از نفتول ها (هر دو ایزومر 1 و 2) به عنوان نشانگرهای زیستی برای دامها و انسانهایی که در معرض هیدروکربنهای معطر چند حلقه ای هستند استفاده می شود.

1-نفتول (1-Naphthol) یک ترکیب هیدروکسیل معطر است. خصوصیات ترمودینامیکی آن مانند ظرفیت گرما ، فشار تصعید ، فشار بخار ، آنتالپی های احتراق ، تشکیل و همجوشی برآورد شده است. تركیب 1-نفتول كه با حرارت دادن نفتالن-1 سولفونیك اسید با قلیایی سوزاننده یا گرم كردن نفتیلامین-1 با آب تحت فشار ساخته می شود ، مستقیماً در ساخت چندین رنگ استفاده می شود و در نهایت مقدار زیادی از آن به تركیبات تبدیل می شود که در رنگهای دیگر گنجانده شده است.

1-نفتول (1-Naphthol)در سیستم های رنگ آمیزی دائمی مو که در داخل آن فیبر مو تولید می شود ، استفاده می شود . این امر از طریق فرمولاسیون دقیق محصول حاصل می شود تا مواد تشکیل دهنده در یک فرآیند بسیار کنترل شده با یکدیگر برهم کنش داشته باشند.

تولید :

1-هیدروکسی نفتالن (1-Naphthol)توسط دو مسیر اصلی تهیه می شود. در یک روش ، نفتالین نیتراته می شود تا نیترونفتالین-1 بدست آورد ، که به آمین هیدروژنه می شود و پس از آن هیدرولیز انجام می شود :

C10H8 + HNO3 → C10H7NO2 + H2O

C10H7NO2 + 3 H2 → C10H7NH2 + 2 H2O

C10H7NH2 + H2O → C10H7OH + NH3

کاربردهای 1-نفتول (1-Naphthol) – آلفا نفتول :

  • 1-هیدروکسی نفتالن (1-Naphthol)در تولید رنگ ها ، واسطه ها ، عطرهای مصنوعی استفاده می شود.
  • همچنین می تواند برای رنگ آمیزی پارچه پنبه ، ویسکوز ، ابریشم ، پنبه و الیاف پلی استر استفاده شود ، به طور کلی برای چاپ ، رنگ آمیزی نخ پنبه استفاده نمی شود. میل این محصول به پنبه زیاد است و توانایی اتصال آن متوسط ​​است.
  • پیش ماده انواع حشره کش ها از جمله کارباریل و داروسازی از جمله نادولول و همچنین داروی ضد افسردگی سرترالین و آتوواکون درمانی ضد پروتوزوئید است.
  • واسطه ها.
  • روان کننده ها و مواد افزودنی روان کننده.

سایر موارد استفاده :

1-نفتول یا همان آلفا نفتول در هر یک از آزمایش های شیمیایی زیر استفاده می شود:

  • آزمایش مولیش ترکیبی به رنگ قرمز یا بنفش می دهد تا وجود کربوهیدرات را نشان دهد.
  • آزمایش فورفورال سریع در صورت وجود فروکتوز به سرعت بنفش می شود (<30S) و آن را از گلوکز متمایز می کند.
  • آزمایش ساکاگوچی قرمز می شود تا وجود آرژنین در پروتئین ها را نشان دهد.
  • آزمون Voges-Proskauer از زرد به قرمز تغییر رنگ می دهد تا نشان دهد كه گلوكز به استوئین تجزیه می شود كه توسط باكتری ها برای ذخیره انرژی خارجی استفاده می شود.
1 نفتول ( آلفا نفتول ) در برخورد با محیط زیست :

تولید و استفاده از 1-نفتول ( آلفا نفتول ) در تولید مواد شیمیایی زراعی ، مانند کارباریل ، داروها ، اکسیدان ها و مواد واسطه ای رنگ ، ممکن است منجر به انتشار آن به محیط از طریق جریان های مختلف زباله شود.

حساسیت :  به هوا و نور حساس است. با بازهای قوی و عوامل اکسید کننده قوی سازگار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *