فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

1 متیل 2 پیرولیدون

نام های مترادف :

N-Methyl-2-pyrrolidone

ان متیل 2پیرولیدون

1-Methyl-2-pyrrolidinone= 1متیل 2پیرولیدینون

 NMP= ان ام پی

بسته بندی های کالا :

( 100 -250-500 ) سی سی – 1 لیتر -2.5 لیتر-10 لیتر-25 لیتر

کدهای محصول :

کد مرک : (MERCK) : 806072 102497-806072-100574

کد سیگما آلدریچ(sigmaaldrich): 543899-494496-M79603-270458-443778- 328634 

برندهای کالا :

MERCK - SIGMA - ALDRICH - SUPELCO -هند و چین
خلوص ان متیل 2 پیرولیدون :
99%

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

حلالیت در آب : 1000 گرم در لیتر (20 درجه سانتی گراد).

انحلال پذیری : حلالیت در اتیلیک/استون/دی اتیلن/استات اتیل/ بنزن.

فروش 1 متیل 2 پیرولیدون مرک :

جهت خرید محلول ان متیل پیرولیدون  مرک ، سیگما ، الدریچ ، ساپلکو با خلوص بالا و نیز دریافت قیمت محلول NMP میتوانید از طریق سیستم های تماس با ما اقدام نمایید ، همچنین فروش 1 متیل 2 پیرولیدون تولید شرکت های هندی و چینی و کره ای با خلوص بالا در حجم های متنوع توسط این گروه تجاری صورت میپذیرد. ارسال محصول ان متیل 2 پیرولیدون جهت تمام نقاط کشور توسط این گروه بازرگانی صورت گرفته و از طرق مختلف قابل ارسال میباشد.

آشنایی با محصول :

 1متیل 2 پیرولیدون (NMP) یک حلال ترکیبی پیرولیدون به شمار میآید و اثبات شده است که به طور همزمان به عنوان یک ماده حل کننده و یک عامل کمپلکس کارایی دارد. این ماده شیمیایی در فیلتراسیون ژل پپتیدهای محافظت شده کارایی از خود نشان میدهد ، همچنین به عنوان یک ماده شیمیایی محافظت کننده در برابر روش شکستگی یخ بکار میرود.

1 متیل 2 پیرولیدون که به نام  ان متیل 2 پیرولیدون نیز شناخته می شود محصولی کارا با ویسکوزیته کم و قدرت حلالیت بالا به شمار میرود و در صنعت به عنوان حلال پلیمر های مهندسی و رزین های روکش دار قابل استفاده است.

علاوه بر این موارد این محلول به علت خاصیت قطبی به عنوان یک تمیز کننده عالی و حلال از بین برنده رنگ موارد کارایی از خود نشان میدهد.

 NMP یک ترکیب آلی به شمار میرود که از یک لاکتام 5 عضوی تشکیل شده است. این ماده شیمیایی یک مایع بی رنگ محسوب شده است .

1 متیل 2 پیرولیدون با آب و با بیشتر حلالهای آلی مخلوط خواهد شد.

 این ترکیب شیمیایی در رده حلالهای دوقطبی نظیر دی متیل فرم آمید و دی متیل سولفوکساید قرار دارد .

 این محصول مشهور در صنایع پتروشیمی و پلاستیک به عنوان یک حلال ، با بهره گیری از غیر فرار بودن و توانایی حل مواد متنوع کارایی فراوانی از خود نشان میدهد.

ان متیل 2 پیرولیون از خانواده پیرولیدین-2-اون هایی است که در آن گروه متیل جایگزین هیدروژن متصل به نیتروژن گردیده است.

 1-متیل-2-پیرولیدون حلال آپروتیک قطبی به شمار میرود.

در دنیای امروزی به کارگیری از ان متیل پیرولیدون برای درمان مولتیپل میلوما (شایعترین تومور استخوان) تحت پژوهش قرار دارد .

NMP یک ترکیب 5 عضوی حلقه ای حاوی نیتروژن است. به دلیل همین ویژگیهای این ماده زیاد است که در زیر به این موارد میپردازیم :

این ترکیب شیمیایی با اکثر حلالهای آلی (الکلها ، اترها ، کتونها ، هیدروکربنهای معطر ، هیدروکربنهای کلر شده و غیره) بسیار قطبی و قابل اختلاط است. مواد آلی و غیرآلی در 1 متیل 2 پیرولیدون بسیار محلول هستند.

این محصول به هر نسبت با آب قابل مخلوط شدن است.

از نقطه اشتعال بالایی به نسبت حلالهای مشابه برخوردار است.

نقطه جوش nmp زیاد است ، نقطه انجماد آن کم است و کار با این ماده آسان است.

از نظر شیمیایی و حرارتی ان متیل 2 پیرولیدون پایدار بوده و خورنده نیست.

کاربردهای NMP  :

 • 1 متیل 2 پیرولیدون در تولید چسب و درزگیر به کار میرود . با این توضیح که : در تولید چسب ها و پوشش دهنده های پراکنشی پلی اورتانی بر پایه آب که در صنایع تولید سيلنتها، پوشش دهنده ها، چسب ها، چرم، کاغذ، پلاستیک، جوهرهای گرافیکی و نساجی کاربرد دارند، چسب های حساس به فشار، چسب های پلی اورتان بهبودیافته، درزگیرهای کف و قطعات اتومبیل از 1 متیل 2 پیرولیدون کاربری گرفته میشود .
 • این ترکیب در تولید محصولات ضد یخ و یخ زدایی کارایی از خود نشان میدهد .
 • این ماده شیمیایی در تولید محصولات مراقبت از خودرو استفاده میشود .
 • در تمیز کردن و تولیدات محصولات مراقبت از مبلمان بکار میرود
 • در صنعت اکترونیک کارایی دارد : توضیح اینکه : از کاربردهای این حلال در صنعت الکترونیک می توان به استفاده از آن به عنوان یک موم حذف شار، تمیز کننده ی قطعات الکترونیکی و نیمه هادی، حلال در تولید باتری های لیتیومی و رقیق کننده ی لاک های نوری نیمه هادی میتوان اشاره کرد و در این صنعت کاربرد فراوانی دارد .
 • این مایع شیمیایی در تولید محصولات جوهر ، تونر و رنگ دهنده ها کاراست . با این توضیح که : جوهرهای مورد استفاده در چاپگرهای سه بعدی، تینرهای جوهر و جوهر ماژیک های ضدآب خاص نوشتن بر روی تگ های پلی اورتان حاوی این تریکب مفید هستند. ترکیب ۳۲% وزنی از آن با پروپیلن گلایکول متیل اتر استات یا دی پروپیلن گلایکول متیل اتر استات با آب و سورفکتانت برای تولید جوهر  استفاده شده است. 
 • در روان کننده ها و گریس ها ان متیل پیرولیدون به کار میرود .
 • در محصولات فلزی استفاده دارد .
 • در تولید رنگ و پوشش از مواد شیمیایی اساسی محسوب میشود . توضیح اینکه : رنگ های مبتنی بر این حلال و مشتقات آن بهترین جایگزین برای متیلن کلراید به شمار میروند و از مزایای آن نسبت به متیلن کلراید می توان به بوی کم، نرخ تبخیر کمتر، سرطان زا نبودن و انحلال پذیری کامل در آب اشاره نمود. از کاربردهای NMP در صنعت رنگ می توان از تمیز کردن و پاک کردن رنگ، و تولید رنگ های پلی اورتان، رزین های اپوکسی و آکریلیک و رنگ های پایه آب نام برد. ترکیبی از این حلال با حلال هایی مانند گاما بوتیرولاکتون و سیکلومتیکون یا هیدروکسی پروپیل سلولوز برای تولید رنگ برها کارایی فراوانی گرفته میشود. ورقه های پی وی سی   به دلیل داشتن سطح بسیار نرم و صاف تنها با رنگ های ویژه ای  قابلیت رنگ شدن دارند؛ در فرمولاسیون این رنگ ها از ان متیل یپیرولیدون به عنوان یک عامل افزایش دهنده میزان چسبندگی کاربری گرفته میشود.
 • 1 متیل 2 پیرولیدون را در سنتز دارویی به کار میبرند . توضیح اینکه : از این محصول پرکاربرد برای حل کردن داروهای هیدروفوبیکدر تست های آزمایشگاهی و هم چنین شست و شوی تجهیزات تولید لنزهای پلاستیکی استفاده فراوانی میشود.
 • این ماده در محصولات پلاستیکی و لاستیکی استفاده دارد . با این وصف که : در صنایع تولید کننده لاستیک های استایرن- بوتادین از این محصول برای استخراج ۱و۳- بوتادین استفاده فراوانی صورت میپذیرد. و نیز ، در این صنایع برای انجام فرآیند پلیمریزاسیون پلیمرهای سنز شده و طبیعی از این حلال به عنوان یک ماده اولیه استفاده می شود.
 • به عنوان حلال ، ماده شیمیایی NMP استفاده می شود.
 • به عنوان افزودنی – رئولوژی بکار میرود .
 • در تولید عوامل ضد چسب کاربرد دارد.
 • از 1 متیل 2 پیرولیدون در بازیابی مواد شیمیایی استفاده میشود .
 • در مایعات عملکردی (سیستم های بسته) کاربری دارد .
 • در واسطه ها استفاده میشود .
 • یکی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار پر کاربرد است.
 • این محصول در عوامل آبکاری و عوامل درمان سطح استفاده دارد .
 • در سیستمهای کمک پردازش به ویژه در صنعت تولید نفت استفاده دارد : توضیح اینکه : از این ترکیب به عنوان حلال استخراجی بنزن، تولوئن، زایلن، استیلن و بوتادین ، حلال سنتز رزین های پوشش دهنده سطوح، حلال واکنش پلی فنیلن سولفید و پلی آمید کارایی فراوانی گرفته میشود . و نیز ، از کاربردهای ان متیل 2 پیرولیدون در صنعت نفت می توان به بازیابی استیلن از گاز کرک شده، استخراج آروماتیک ها، تصفیه ی گاز ( حذف دی اکسید کربن و هیدروژن سولفید) و استخراج از نفت اشارات فراوانی کرد.
 • یک حلال (برای تمیز کردن و چربی زدایی) است.
 • برای استخراج هیدروکربن های معطر از روغن های روان کننده ، 1 متیل 2 پیرولیدون استفاده میشود .
 • این محصول برای حذف دی اکسید کربن در ژنراتورهای آمونیاک استفاده دارد .
 • به عنوان یک حلال برای واکنش های پلیمریزاسیون و پلیمرها از ان متیل پیرولیدون کاربری گرفته میشود.
 • این ماده شیمیایی برای فرمولاسیون سموم در صنعت دفع آفات بکار برده میشود. با این توضیح که در صنعت کشاورزی یکی از ترکیبات به کار رفته در فرمولاسیون آفت کش ها، قارچ کش ها، اصلاح کننده ی بذرها و علف کش ها، حلال NMP به شمار میرود.
 • صنعت خودرو : توضیح اینکه :برای تمیز کردن قالب ها و قطعات فلزی خودرو از حلال های غیر خورنده استفاده می کنند که یکی از آن ها حلال 1 متیل 2 پیرولیدون است. ونیز محصولات محافظت کننده از خودرو مانند واکس ها، پلیش ها و پدهای تمیز کننده خودرو حاوی این 1 متیل 2 پیرولیدون هستند.
 • صنعت ساختمان : توضیح اینکه : گروت ها از جمله مواد پرکاربرد در صنعت ساختمان هستند که برای درزگیری، پرکردن شکاف ها، اتصال کاشی و سرامیک، نصب سازه ها و اتصال تجهیزات، نصب میلگرد و … مورد کاربری های بسیار زیادی قرار میگیرند. گروت ها در فرمولاسیون خود حاوی آب، سیمان و ماسه هستند که به دلیل وجود ذرات شنی، ملات به دست آمده دارای تخلخل و سوراخ های زیادی می باشد که امکان نفوذ باکتری، چربی و اسید به درون آن محتمل است. به همین سبب از یک نوع سیلر مخصوص گروت ها برای پر کردن منافذ استفاده می شود. این سیلرها بر پایه ی آب یا حلال بوده که حلال 1 متیل 2 پیرولیدون یکی از حلال های قابل استفاده در تولید این سیلرها محسوب میشود .
 • صنعت چرم و پارچه :در این صنعت برای تمیز کردن چرم و پارچه از حلال مفید متیل پیرولیدون استفاده فراوانی می کنند.
 • آزمایشگاه ها :در آزمایشگاه ها از NMP به عنوان ضد یخ کاربری گرفته میشود.
 • صنعت پلیمر :در محیط واکنش تولید پلیمرهای با درجه حرارت بالا مانند پلی اتر سولفون، پل آمید ایمید و پلی آرامید این حلال حضور فعالی دارد. هم چنین از 1 متیل 2 پیرولیدون برای تولید پلی فنیلن سولفید و به عنوان یک افزودنی تغییر شکل دهنده در پلاستیسول های پی وی سی نیز استفاده شده است. و نیز این ترکیب برای عملکرد شیمیایی ورق های گرافن با کاهش solvothermal اکسید گرافن مفید واقع میشود.
 • -از 1 متیل 2 پیرولیدون به عنوان ماده برش دهنده ، پاک کننده های فر و مواد پاک کننده رنگ استفاده می شود.
 • این ترکیب شیمیایی در استخراج فرآیند روغن لوب و در تصفیه گاز مصنوعی نقش ایفا میکند .
 • قیمت 1 متیل 2 پیرولیدون :

  در صورت نیاز به خرید ان متیل 2 پیرولیدون میتوانید با استفاده از امکانات متنوع قرار داده شده در وبسایت اقدام نموده و در سریعترین زمان ممکن از قیمت محلول ان ام پی آگاهی یافته و آن را در کمترین فاصله زمانی ، به طرق مختلف در سراسر کشور دریافت نمایید. شایان ذکر است که این مرکز فروش 1 متیل2 پیرولیدون ، محصولات خود را طبق پروتکل تضمین ذکر شده در صفحه محصول ارائه داده و در خصوص تمامی کالاها در صورت لزوم ، مساله زنجیره دمایی درفرایند ارسال لحاظ خواهد شد .

ایمنی کار با 1 متیل 2 پیرولیدون :

عاملی است که باعث تولید نقص جسمی در جنین در حال رشد می شود.

1 متیل 2 پیرولیدون در دمای بالا و فشار با گوگرد یا دی سولفید کربن واکنش می دهد.

 این ماده شیمیایی به آلومینیوم ، فلزات سبک ، لاستیک و پلاستیک حمله می کند.

علائم چشمی برخورد با این محصول : سرخی. درد تاری دید.

علائم پوستی : سرخی/درد.

علائم استنشاقی : سردرد.

علائم بلع 1 متیل 2 پیرولیدون : احساس سوزش در گلو و سینه.

تماس مکرر یا طولانی مدت این محصول شیمیایی با پوست انسان ممکن است باعث درماتیت شود.

این ماده شیمیای ممکن است به باروری آسیب برساند. ممکن است به کودک متولد شده آسیب برساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *