فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

پلی کاپرولاکتون

نام های مترادف :

6-Caprolactone polymer= پلیمر 6-کاپرولاکتون

 2-Oxepanone homopolymer= هموپلیمر 2-اکسپانون

PCL

بسته بندی های کالا :

5و250و500 گرم

کدهای محصول :

کد سیگما آلدریچ(sigmaaldrich):

440744- 440752- 704105

برندهای کالا :

MERCK - SIGMA - ALDRICH - SUPELCO -هند و چین
پلی کاپرولاکتون :
99%

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

معرفی محصول :

پلی کاپرولاکتون ، (PCL) یک پلیمر تجزیه پذیر و زیست سازگار است که به دلیل سازگار بودن با محیط زیست و استفاده گسترده در کاربردهای پزشکی مورد توجه زیادی قرار گرفته است. (PCL)اغلب به عنوان افزودنی رزین ها برای بهبود ویژگی های پردازش و خواص استفاده نهایی آنها (به عنوان مثال ، مقاومت در برابر ضربه) استفاده می شود.همچنین از پلی کاپرولاکتون به عنوان کمک ابزارهای اکستروژن ، روان کننده های قالب ، مواد آزاد کننده قالب ، مواد پراکنده کننده رنگدانه و پرکننده و قطعات پلی استر در پلی اورتان و پلی استرهای بلوکی استفاده می شود.

شرح :

پلی کاپرولاکتون (PCL) یک پلی استر آبگریز نیمه بلوری ، غیر سمی و زیست تخریب پذیر با نقطه ذوب پایین در حدود 60 درجه سانتی گراد و دمای انتقال شیشه در حدود 60- درجه سانتی گراد و قابلیت انعطاف پذیزی بالا است. متداول ترین استفاده از پلی کاپرولاکتون در تولید پلی اورتان های تخصصی است . پلی کاپرولاکتون ها مقاومت خوبی در برابر آب ، روغن ، حلال و کلر به پلی اورتان تولید شده نشان می دهند.

این پلیمر اغلب به عنوان یک افزودنی برای رزین ها برای بهبود ویژگی های پردازش و خواص استفاده نهایی آنها (به عنوان مثال ، مقاومت در برابر ضربه) استفاده می شود. PCL که با طیف وسیعی از مواد دیگر سازگار است ، می تواند با نشاسته مخلوط شود تا هزینه ها کاهش یابد و تجزیه پذیری زیستی افزایش یابد یا می تواند به عنوان یک نرم کننده پلیمری به پلی وینیل کلراید(PVC)  اضافه شود. همچنین به دلیل افزایش طول زنجیره آلیفاتیک ، پلی کاپرولاکتون به طور قابل توجهی کندتر از سایر پلیمرهای متداول زیست تخریب پذیر مانند پلی لاکتید تجزیه می شود.

پلی کاپرولاکتون همچنین برای آتل بندی ، مدل سازی و به عنوان ماده اولیه برای سیستم های نمونه سازی مانند چاپگرهای سه بعدی ساخته شده از رشته های ذوب شده استفاده می شود.

سنتز :

PCL از کاتالیزور تیتانیوم ، دی هیدروکسی یا آغازگر تری هیدروکسی و پلی استر [CH2- (CH2) 4-coo] n تشکیل شده است.

PCL با پلیمریزاسیون حلقه ای ε-کاپرولاکتون با استفاده از کاتالیزور مانند اکتوات استن تهیه می شود . طیف وسیعی از کاتالیزورها را می توان برای پلیمریزاسیون حلقه ای کاپرولاکتون استفاده کرد.

کاربردهای  PCLدر پزشکی :

PCL با هیدرولیز پیوندهای استری خود در شرایط فیزیولوژیکی (مانند بدن انسان) تخریب می شود و بنابراین توجه زیادی برای استفاده به عنوان یک ماده زیستی کاشتنی مورد توجه قرار گرفته است. به ویژه برای تهیه دستگاه های قابل کاشت طولانی مدت بسیار کار آمد می باشد، زیرا تخریب PCL حتی از پلی لاکتید کندتر است.

PCL به طور گسترده ای در ایمپلنت های طولانی مدت و برنامه های داروهای کنترل شده استفاده می شود. با این حال ، وقتی صحبت از مهندسی بافت می شود ،البته PCL دارای برخی از نواقص مانند کند شدن سرعت تخریب ، خواص مکانیکی ضعیف و چسبندگی کم سلول می باشد.استفاده از سرامیک های مبتنی بر فسفات کلسیم و شیشه های فعال در PCL باعث شده است که دسته ای از مواد زیستی ترکیبی با خواص مکانیکی قابل توجهی ارتقاء یافته ، میزان تخریب قابل کنترل و افزایش فعالیت زیستی مناسب برای مهندسی بافت استخوان به دست آید.

از  PCLمملو از آنتی بیوتیک ممکن است برای درمان عفونت های دستگاه تنفسی مانند سل استفاده شود.

کاربردهای  PCLدر دندانپزشکی :

در دندانپزشکی (به عنوان کامپوزیتی با نامResilon )، از آن به عنوان جزء “محافظ شب” (آتل دندان) و در پر کردن کانال ریشه استفاده می شود . عملکرد PCL مانند گوتاپرکا، دارای ویژگیهای مشابهی است و برای اهداف تصفیه مجدد ممکن است با حرارت نرم شود یا با حلالهایی مانند کلروفرم حل شود. مشابه gutta-percha ، مخروط های اصلی در همه اندازه های ISO و مخروط های جانبی در اندازه های مختلف موجود است. تفاوت عمده بین مواد پر کننده کانال ریشه ای مبتنی بر پلی کاپرولاکتون (Resilon و Real Seal و (gutta-percha این است که مواد مبتنی بر PCL تجزیه پذیر زیستی هستند ،در حالی که gutta-percha اینطور نیست.

قیمت پلی کاپرولاکتون :

در صورت نیاز به خرید PCL میتوانید با استفاده از امکانات متنوع قرار داده شده در وبسایت اقدام نموده و در سریعترین زمان ممکن از قیمت پلی کاپرولاکتون آگاهی یافته و آن را در کمترین فاصله زمانی ، به طرق مختلف در سراسر کشور دریافت نمایید. شایان ذکر است که این مرکز فروش پلی کاپرولاکتون ، محصولات خود را طبق پروتکل تضمین ذکر شده در صفحه محصول ارائه داده و در خصوص تمامی کالاها در صورت لزوم ، مساله زنجیره دمایی درفرایند ارسال لحاظ خواهد شد .

سایر کاربردهای PCL :

پلی کاپرولاکتون دارای خواص ترکیبی عالی است ، از نظر مکانیکی با بسیاری از پلیمرها سازگار است و ویسکوزیته خوبی برای بسیاری از بسترها دارد. پلی کاپرولاکتون به عنوان کمک ابزارهای اکستروژن ، روان کننده های قالب ، مواد آزاد کننده قالب ، مواد پراکنده کننده رنگدانه و پرکننده و قطعات پلی استر در پلی اورتان و پلی استرهای بلوکی استفاده می شود.

از PCL به عنوان بلوک آبگریز کوپلیمرهای بلوک مصنوعی آمفیفیلیک استفاده می شود که برای تشکیل غشای وزیکول پلیمرزومها استفاده می شود.

PCLهمچنین دارای کاربردهای زیادی در بازار علاقه مندان است که در آن با نام های Re-Form ، Polydoh ، Plastimake ، NiftyFix ، Protoplastic ، InstaMorph ، Polymorph ، Shapelock ، ReMoldables ، Plastdude یا TechTack شناخته می شود. PCLدر دمای 60 درجه سانتی گراد نرم می شود و به راحتی با غوطه ور شدن در آب گرم قابل انعطاف می شود. حرارت و رسانایی خاص PCL به اندازه ای پایین است که در این دما کنترل دستی آن به راحتی امکان پذیر است. این امر PCL را برای مدل سازی در مقیاس کوچک ، ساخت قطعات ، تعمیر اجسام پلاستیکی و نمونه سازی سریع در مواردی که به مقاومت در برابر حرارت نیازی ندارد ، ایده آل می کند. اگرچه PCL نرم شده در دمای بالاتر به راحتی به بسیاری از پلاستیک های دیگر می چسبد ، اما اگر سطح آن سرد شود ، می توان چسبندگی آن را به حداقل رساند در حالی که هنوز توده قابل انعطاف است.

مزایایPCL  :

  • سازگاری in vivo با سلولهای بیولوژیکی بسیار خوب است ، سلولها می توانند به طور طبیعی در پایه خود رشد کرده و به CO2 و H2O تجزیه شوند.
  • PCLرا می توان در محیط های خاکی و آبی ، از ژوئن تا دسامبر به طور کامل به CO2 و H2O تجزیه کرد.
  • با PE ، PP ، ABS ، AS ، PC ، PVAC ، PVB ، PVE ، PA و لاستیک طبیعی سازگار است.
  • به خوبی در ترکیبات معطر ، کتونها و حلالهای قطبی حل می شود. نامحلول در هگزان.
  • بسیار نرم با کشش زیاد است. نقطه ذوب 60-63 درجه سانتی گراد است ، می تواند در دمای پایین قالب گیری شود.
  • غیر سمی است.
  • چسبندگی خوب به طیف گسترده ای از بسترها.
  • اختلاط پذیری گسترده.

منابع :

https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_CB9498981.htm

https://www.sigmaaldrich.com/IR/en/product/aldrich/440744?gclid=EAIaIQobChMI7tfo9LzY8gIVGpntCh2ubwSGEAAYBCAAEgI0s_D_BwE

https://www.lookchem.com/polycaprolactone/

https://www.aladdin-e.com/zh_en/p299384.html

https://www.spectrumchemical.com/OA_HTML/chemical-products_Polycaprolactone-Flakes_P1705.jsp?minisite=10020&respid=22372

https://azmilex.ir/Polycaprolactone~i~84050

https://www.bioz.com/result/pcl%20polymer/product/Millipore

https://www.sdlookchem.com/product/polycaprolactone-24980-41-4

https://haihangchem.com/products/polycaprolactone-cas-24980-41-4/

https://uk.vwr.com/store/product/23378715/poly-caprolactone-m-w-80000-pellets-3-mm-sigma-aldrich

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *