فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

4 کاربرد بنزیل بنزوات چیست ؟

در این مقاله تخصصی با این مطلب که 4 کاربرد بنزیل بنزوات چیست ؟ آشنا خواهید شد:

بنزیل بنزوات (استر الکل بنزیل و اسید بنزوئیک ) مایعی غلیظ است که بوی ضعیف و بالزامیک شیرینی دارد.و در گیاهانی همچون یلانگ-یلانگ ، گل محمدی و دارچین (و طور طبیعی در روغنهای) دیده میشود و همچنین در چوب عود معطر وجود دارد. اگرچه در بعضی از شکوفه های گل نیز به طور طبیعی وجود دارد ، اما در رایحه ها بنزیل بنزوات در آزمایشگاه ساخته می شود و به رایحه ها اضافه می شود تا تبخیر آنها کند شوداین نقش نقش پشتیبانی را دارد ، به حل شدن و ترکیب همه مواد مختلف رایحه کمک می کند.

ورود به بخش فروشگاهی و آشنایی با مشخصات و دریافت آنالیز محصول ، جهت خرید  بنزیل بنزوات

کاربردهای این محصول عبارتند از در :

1-عطر سازی :

بنزیل بنزوات یک ماده سازنده عطر است چون در عین حال که مایعی شفاف و بی رنگ است رایحه مطبوعی دارد.  این ماده شیمیایی ماده ثابت کننده عطر ؛ یک عایق طبیعی استخراج شده از پرو بالزام است همراه با رایحه پایه ای با عطر کم که هم برای طولانی شدن طول عمر عطر و هم برای بوی کلی عطر مورد استفاده قرار میگیرد. در حالت کلی این ماده شیمیایی به عنوان یک ماده ثابت کننده و سازنده رایحه عطر مورد استفاده قرار میگیرد تا فرمول رایحه ماندگارتری ارائه شود.در نهایت باید گفت که بنزیل بنزوات یک مخلوط کن و حلال کلاسیک در عطرها بوده بسیار مفید مخصوصاً برای مشک ، برخی از عصاره های طبیعی و سایر مواد با قطبیت بسیار پایین که حل آنها دشوار است میباشد. . در صورت تمایل به داشتن بوی ضعیف در عطرها ، این محصول عمدتا با بنزیل سالیسیلات جایگزین می شودبنزیل بنزوات به عنوان یک حلال برای نیتروماسک ، نمی تواند از نظر هزینه با دتلیل فتالات رقابت کند. طبق محدودیت های IFRA  )انجمن عطر بین المللی )، شما می توانید تا 26.7٪ برای فرمولاسیون عطر استفاده کنید. با این حال ، برای جلوگیری از تغییر در فرمول محصول نهایی عطر ، استفاده از 10٪ توصیه میشود.

2-کاربرد در محصولات بهداشتی و آرایشی

طیف گسترده ای از محصولات مراقبت شخصی شامل این ماده شیمیایی هستند ، از جمله لوسیون های بعد از اصلاح ، شامپوها و نرم کننده ها ، پاک کننده ها ، مرطوب کننده ها  لوسیون های ضد آفتاب و لاک ناخن است. بنزیل بنزوات یک ترکیب آلی است.

این ماده در 58/6 درصد مواد آرایشی وجود دارد.

3-در تولید اسباب بازی هاب کودکان نیز کاربرد دارد و از آن برای معطر کردن این اسباب بازی ها بهره برده میشود اما میزان میبایست به میزان استانداردهای تعریف شده باشد.

4-در پزشکی ترکیبی از این محصول به عنوان داروی درمان گال مورد استفاده قرار میگیرد.

احتیاط ها در ارتباط با این ماده شیمیایی:

بنزیل بنزوات در صورت بلعیدن مضر است , ونیزممکن است در تماس با پوست های حساس ضرر داشته باشد . این ماده شیمیایی برای آبزیان سمی با اثرات طولانی مدت است.  در نزدیکی شعله یا گرما یا سایر منابع اشتعال کار قرار نگیرد و نگهداری نشود. از تماس مستقیم با چشم ، پوست و لباس خودداری شود. از قرار گرفتن در معرض این ماده شیمیایی به صورت طولانی مدت خودداری شود. در دمای اتاق با تهویه مناسب نگهداری شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *