فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

3 کاربرد مهم آلفا توکوفرول استات

سوالات متداول :

آلفا توکوفرول استات چیست؟

توکوفرول ها آنتی اکسیدان های محلول در لیپیدها هستند که از غشای سلول در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کنند. α-توکوفرول نوعی توکوفرول است که ترجیحاً توسط Homosapiens تحت جذب قرار میگیرد . آلفا توکوفرول استات این توانایی را دارد که  اکسیداسیون لینولئات را مورد کنترل قرار دهد.

آلفا توکوفرول استات یک  نوع خاصی از ویتامین ای است که اغلب در محصولات مراقبت از پوست و مکمل های غذایی یافت می شود. همچنین به عنوان استات توکوفریل ، استات توکوفرول یا استات ویتامین ای در میان عموم شناخته می شود.

ویتامین ای به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی شناخته شده است. آنتی اکسیدان ها به محافظت از بدن در برابر ترکیبات مخرب موسوم به رادیکال های آزاد کمک شایانی می کنند. به طور معمول و در حالت کلی ، رادیکال های آزاد وقتی بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می کند ، تشکیل می شوند. با این حال ، رادیکال های آزاد می توانند از نور ماورا بنفش ، دود سیگار و آلودگی هوا نیز بوجود بیایند.

در طبیعت ، ویتامین ای به شکل توکوفریل یا توکوترینو وجود دارد. توکوفریل و توکوترینول هر دو دارای چهار شکل هستند که به عنوان آلفا ، بتا ، گاما و دلتا شناخته می شوند. آلفا توکوفریل (AT) فعال ترین شکل ویتامین ای در بدن انسان است.

آلفا توکوفرول استات پایدارتر از آلفا توکوفریل است ، به این معنی که بهتر می تواند تنش های محیطی مانند گرما ، هوا و نور را تحمل کند. این باعث می شود که برای استفاده در مکمل ها و غذاهای غنی شده ایده آل باشد زیرا ماندگاری بیشتری داشته و کاربرد بیشتری پیدا میکند.

کاربردهای آلفا توکوفرول استات :

1: مواد آرایشی: توکوفریل استات در انواع محصولات مراقبت از پوست کاربرد دارد . خواص آنتی اکسیدانی ویتامین ای می تواند به جلوگیری از آسیب پوست ناشی از رادیکال های آزاد در اثر اشعه ماورا بنفش کمک کند. ویتامین E همچنین ممکن است اثر ضد التهابی بر روی پوست داشته باشد. و از این نظر هم مهم به نظر میرسد .

2- ملکملهای غذایی :

به دلیل پایداری بالاتر ، از توکوفرول استات در مکمل های غذایی دارای ویتامین ای نیز استفاده می شود. هنگامی که خوراکی مصرف می شود ، توکوفریل استات در روده به آلفا توکوفریل تبدیل می شود. ویتامین ای در اکثر ویتامین های مولتی ویتامین است ، بنابراین قبل از افزودن یک مکمل ، حتماً مقدار ویتامین ای موجود را بررسی نمایید.

3- خوراکی ها : علاوه بر مکمل های غذایی و محصولات آرایشی ، می توانید ویتامین ای را در غذاهای زیر پیدا کنید:

  • سبزیجات برگ سبز ، مانند کلم بروکلی و اسفناج دارای این ویتامین هستند.
  • روغن ها ، مانند روغن آفتابگردان ، روغن جوانه گندم و روغن ذرت نیز ویتامین ای دارند .
  • آلفا توکوفرول در دانه های آفتابگردان یافت میشود .
  • در آجیلها ، مانند بادام و بادام زمینی ویتامین ای وجود دارد.
  • در غلات کامل این ویتامین حضور دارد.
  • در میوه ها ، مانند کیوی و انبه آلفا توکوفرول وجود دارد.

ویتامین ای همچنین به غذاهای غنی شده ، مانند غلات ، آب میوه ها و بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. می توانید برچسب های مواد غذایی را بررسی کنید تا ببینید ویتامین ای اضافه شده است یا خیر. اگر می خواهید میزان ویتامین ای خود را افزایش دهید ، باید ابتدا با افزایش مصرف این مواد غذایی شروع کنید.

آلفا توکوفرول استات چه کاری انجام می دهد؟

توکوفریل استات به عنوان جایگزین توکوفرول آزاد تحت کاربری قرار میگیرد ، زیرا در فرمولاسیون از ثبات بیشتری برخوردار است. توکوفریل استات موجود در محصولات بهداشتی به عنوان یک آنتی اکسیدان همزمان با خواص نرم کنندگی پوست وجود دارد.

توکوفرول استات چگونه ساخته می شود؟

توکوفرول و توکوفریل استات را می توان به طور طبیعی از روغن های گیاهی یا به صورت مصنوعی از فرآورده های نفتی تحصیل کرد. این دو نام متمایز برای برچسب گذاری مکمل دارند. d-alpha توکوفرول یا توکوفریل استات یک مکمل مشتق شده طبیعی را نشان میدهد در حالی که dl-alpha توکوفرول یا توکوفریل استات یک مکمل مصنوعی را متمایز را به نمایش میگذارد. در صنعت آرایشی و بهداشتی به عنوان یک ماده آرایشی ، توکوفرول یا آلفا استات توکوفرول به سادگی استفاده می شود. توکوفرول مورد استفاده در صنایع بهداشتی به طور طبیعی از روغن سویا یا روغن کلزا تهیه میگردد. توكوفرول استات هنگامي توليد مي شود كه اين توكوفرول در فرآيندي موسوم به استريزاسيون با اسيد استيك تركيب شود و آلفا توکوفرول استات را بوجود می آورد .

تفاوت بین دی ال آلفا توکوفریل استات و دی آلفا توکوفریل چیست؟

DL آلفا توکوفرول استات مخلوطی از فرم های D و L آلفا توکوفریل استات است در حالی که D آلفا توکوفرول ویتامین ای است ، و به طور طبیعی در دسترس است. تفاوت کلیدی بین DL آلفا توکوفریل استات و D آلفا توکوفرول در این است که DL آلفا توکوفریل استات به یک مخلوط مصنوعی است در حالی که D آلفا توکوفرول یک ترکیب طبیعی است. علاوه بر این ، فرم D طبیعی آلفا توکوفرول از دی ال آلفا توکوفریل استات فعال تر است و فعالیت بیشتری دارد.

تفاوت قابل توجه دیگر بین دی ال آلفا توکوفریل استات و nd آلفا توکوفرول این است که  : DL آلفا توکوفرول استات به صورت جامد در دسترس است در حالی که D آلفا توکوفرول به شکل مایع چسبناک زرد قهوه ای است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *