فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

کاربردهای PA

کاربردهای موردی PA :

PA در صنعت نساجی :

استفاده از PA در نساجی روز به روز در حال افزایش است. از آن به عنوان رنگ، رنگ پرینت و عامل تکمیل کننده استفاده می شود. مزیت اصلی استفاده از PA در صنعت نساجی این است که به پارچه‌ها سایه روشن می‌بخشد. PA همچنین به تثبیت دائمی رنگ‌ها روی سطح پارچه کمک می کند و از محو شدن آنها جلوگیری می کند. بعلاوه خاصیت پایداری رنگ‌ها را در برابر شستشو افزایش می‌دهد و مقاومت سایشی و پایداری مرطوب پارچه‌های رنگ شده را بهبود می‌بخشد.

PA در صنعت و معدن :

صنعت معدن یکی از مصرف کنندگان نهایی PA است. استفاده از PA در معدن به حذف ناخالصی‌ها از منافذ و مواد معدنی کمک می کند و در نتیجه کیفیت محصول نهایی را بهبود می بخشد. PA همچنین در فرآیند فلوتاسیون استفاده می‌شود، جایی که به جداسازی مواد معدنی از مواد گنگ کمک می‌کند. علاوه بر این، PA به عنوان یک عامل سفید کننده در فرآیندهای هیدرومتالورژیکی مانند تولید مس و طلا استفاده می شود.

متالوگرافی نوری :

در متالورژی، یک PA 4% در اچ اتانول به نام “پیکرال” معمولاً در متالوگرافی نوری برای آشکار کردن مرزهای دانه آستنیت قبلی در فولادهای فریتی استفاده می‌شود. خطرات مرتبط با PA به این معنی است که تا حد زیادی با سایر اچ‌های شیمیایی جایگزین شده است. با این حال، هنوز هم برای حکاکی آلیاژهای منیزیم مانند AZ31 استفاده می شود.

بافت شناسی :

محلول بوئین یک محلول ثابت کننده معمولی حاوی PA است که برای نمونه‌های بافت شناسی استفاده می شود. رنگ‌آمیزی رنگ‌های اسیدی را بهبود می‌بخشد، اما همچنین می‌تواند منجر به هیدرولیز هر DNA در نمونه شود.

آزمایش خون :

آزمایشات آزمایشگاهی شیمی بالینی از PA برای واکنش Jaffe در آزمایش کراتینین استفاده می کند. این ماده یک کمپلکس رنگی را تشکیل می‌دهد که می‌تواند با استفاده از طیف سنجی اندازه گیری شود.

PA ایزوپورپورات قرمز را با سیانید هیدروژن(HCN)  تشکیل می دهد. با اندازه گیری فتومتریک رنگ حاصل، می‌توان از PA برای تعیین کمیت هیدروژن سیانید استفاده کرد.

در اوایل قرن بیستم، PA برای اندازه گیری سطح گلوکز خون استفاده می شد. هنگامی که گلوکز، PA و کربنات سدیم با هم ترکیب شده و حرارت داده می شود، یک رنگ قرمز مشخص تشکیل می شود. با محلول کالیبره کننده گلوکز، می توان از رنگ قرمز برای اندازه گیری سطح گلوکز اضافه شده استفاده کرد. این روش به روش لوئیس و بندیکت برای اندازه گیری گلوکز معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *