فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

نیاسینامید ( نیکوتینامید ) چیست ؟

فواید نیاسینامید ( نیکوتین آمید ) چیست ؟

این مطلب صرفا یک مقاله جمع آوری شده از بستر اینترنت و برای تکمیل مطالب است .

تطبیق پذیری نیاسینامید یکی از مزایای اصلی آن به شمار میآید.

نه تنها با سایر مواد مراقبت از پوست از خود سازگاری نشان میدهد ، بلکه نیاسینامید ملایم است و به خوبی تحمل می شود – حتی توسط افرادی که پوست حساس دارند ، به این معنی که می توان این ماده را در حالت بهداشتی در بسیاری از انواع پوست و برای مشکلاتی مختلف از جمله خشکی ، سفتی و لک شدن مورد بهره برداری قرار داد.

به طور کلی ، نیکوتینامید می تواند به ساخت پروتئین در پوست کمک کند .

مزایای ویتامین ب3 برای انسان :

  • ایمنی : نیکوتین امید به ساخت کراتین کمک می کند ودر عین حال منبع مورد اعتماد، نوعی پروتئین است که پوست شما را محکم و سالم نگه می دارد.
  • سد چربی : نیکوتینامید در حالت بهداشتی آرایشی می تواند به رشد پوست انسان کمک کند و در عین حال سد سرامید (لیپید)منبع مورد اعتماد، که می تواند به نوبه خود به حفظ رطوبت پوست انسان کمک کند . این برای همه انواع پوست مفید است ، به خصوص اگر کسی اگزما یا پوست بالغ داشته باشد.
  • نیاسینامید قرمزی و تیرگی را به حداقل خواهد رساند . نیاسین آمیدالتهاب را کاهش می دهد و در واقع منبع مورد اعتمادی است، که ممکن است به کاهش قرمزی ناشی از اگزما ، آکنه و سایر بیماری های التهابی پوستی کمک شایانی نماید.
  • نیاسینامید می تواند به تنظیم میزان روغنی که غدد چربی انسان تولید می کند ، کمک کرده و از افزایش بیش از حد غدد انسان جلوگیری نماید.
  • نیکوتین آمید پوست را از صدمه در برابر آفتاب محافظت می کند . نیاسینامید می تواند همزمان سلولهای پوستی سالم را بازسازی کرده و در عین حال از آنها در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماورا بنفش حفاظت خوبی نماید.
  • این ویتامین بدلیل ایجاد کلاژن میتواند کمی در کم شدن تیرگی پوست کمک کند .
  • ویتامین ب 3 خطوط و چین و چروک را به حداقل ممکن میرساند . تحقیقات نشان داده است که این ماده در کاهش برخی علائم آسیب خورشید که با افزایش سن همراه است مفید واقع میشود. این اثر بخشی شامل خطوط ریز و چین و چروک میشود .
  • این ویتامین از استرس اکسیداتیو انسان را محافظت می کند . نیاسینامید به ساخت سلولهای پوست کمک کرده و در عین حال از آن در برابر فشارهای محیطی مانند نور خورشید ، آلودگی و سموم نیز چتر حمایتی ایجاد میکند .
  • نیکوتینامید آکنه را درمان می کند . نیاسین آمید ممکن است برای آکنه های شدید ، به ویژه اشکال التهابی مانند پاپول و جوش ، مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *