فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

دی ایزو بوتیل کتون

Diisobutyl ketone

دی ایزو بوتیل کتون

بسته بندی های کالا :

25ML
100ML
1L
4L
18L

کدهای محصول :

کد مرک ( MERCK ) :

818831

کد سیگما آلدریچ
(SIGMA - ALDRICH) :

273848-537691-W353701-109991

خلوص دی ایزو بوتیل کتون :

99%

نام های مترادف :

2,6Dimethyl-4-heptanone

2,6 دی متیل -4-هپتانون

Isobutyl ketone

ایزوبوتیل کتون

ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

عبارات کلیدی و راهنما :

فروش دی ایزو بوتیل کتون

قیمت دی ایزو بوتیل کتون

خرید دی ایزو بوتیل کتون

برندهای کالا :

MERCK - شرکت مرک

SIGMA - شرکت سیگما

ALDRICH - شرکت آلدریچ

SUPELCO - شرکت ساپلکو

هندی - چینی - آلمان

دریافت برگه اطلاعات تکمیلی کالا :

دی ایزوبوتیل کتون چیست

دی ایزوبوتیل کتون (DIBK) با فرمول شیمیایی C₉H₁₈O یک مایع شفاف ، بی رنگ و پایدار با بوی ملایم و شیرین شبیه به نعناع است که با بیشتر ترکیبات آلی مخلوط می شود ولی کمی در آب محلول است.(DIBK) یک حلال با نقطه جوش بالا است و همچنین تبخیر کند و چگالی کمی دارد. این ویژگی ها آن را به یک محصول بسیار مفید در طیف وسیعی از صنایع تبدیل می کند.از دی ایزوبوتیل کتون عمدتا به عنوان حلال استفاده می شود (به عنوان مثال برای رنگ).

فروش دی ایزوبوتیل کتون مرک :

جهت خرید دی ایزوبوتیل کتون مرک ، سیگما ، الدریچ ، ساپلکو با خلوص بالا و نیز دریافت قیمت دی ایزوبوتیل کتون میتوانید از طریق سیستم های تماس با ما اقدام نمایید ، همچنین فروش دی ایزوبوتیل کتون تولید شرکت های هندی و چینی و کره ای با خلوص بالا در حجم های متنوع توسط این گروه تجاری صورت میپذیرد.بسته بندی و ارسال دی ایزوبوتیل کتون جهت تمام نقاط کشور توسط این گروه بازرگانی صورت گرفته و از طرق مختلف قابل ارسال میباشد.

 

دی ایزوبوتیل کتون یک مایع بی رنگ و پایدار با بوی ملایم منتول و شیرین است که  با فشار بخار بسیار قابل اشتعال است. دی ایزوبوتیل کتون دارای دمای جوش بالا است و به عنوان یک حلال بازدارنده برای پوشش ها مفید است. حلالیت آن در آب محدود است ، اما با کتونها و سایر الکلها قابل اختلاط است. در فرمول بندی ترکیبات آلی کم فرار (VOC) و پوشش هایی که عاری از آلاینده های خطرناک هوا (HAP) هستند مفید است. کشش سطحی پایین دی ایزوبوتیل کتون باعث مرطوب شدن عالی می شود و برای بسیاری از بسترهای پلاستیکی “نیش” مورد نیاز را برای افزایش چسبندگی پوشش نشان می دهد. به دلیل حلالیت کم در آب ، سرعت تبخیر کند ، کشش سطحی پایین و حلالیت خوب رزین ، در امولسیون های لاک نیتروسلول برای چرم استفاده می شود. همچنین برای تعدیل کننده ویسکوزیته برای برخی از اندامک های PVC استفاده می شود.

این حلالیت عالی را در رزین های مصنوعی متعددی مانند وینیل ، اکریل ، آلکید ، رزین های اپوکسی و پلی استر تضمین می کند. دی ایزوبوتیل کتون به طور گسترده ای به عنوان حلال در ساخت لاک ها و پوشش های نیتروسلولز استفاده می شود. به عنوان حلال در قطعات جامد با محتوای بالا برای پردازش شیمیایی استفاده می شود. دی ایزوبوتیل کتون به عنوان حلال در کاربردهای کلیدی مانند چسب ، جوهر چاپ ، رنگ و حشره کش ها استفاده می شود. این ماده در کاربردهای معدنی برای استخراج طلا و فلزات کمیاب استفاده می شود.

تولید دی ایزوبوتیل کتون :

بیش از 60 درصد دی ایزوبوتیل کتون با تراکم آلدول استون و واسطه های مشتق شده از آن ، الکل دی استون و مسیتیل اکسید تولید می شود. استون با باریم هیدروکسید تحت درمان قرار می گیرد تا الکل دیاستون تولید شود ، که به آب مسیتیل اکسید دهیدراته می شود ، که به نوبه خود برای اشباع شدن پیوند دوگانه هیدروژنه می شود و دی ایزوبوتیل کتون تولید می کند. روش دیگر هیدروژناسیون مسیتیل اکسید بر روی نیکل در دمای 160-190 درجه سانتی گراد است. دی ایزوبوتیل کتون را می توان با واکنش استر سدیم استواستیک با ایزوپروپیل برومید و درمان استر استیک 2-ایزوپروپیل استوائی حاصل با اسید رقیق شده تهیه کرد تا استر را صابون کرده و کتو اسید حاصل را دکربوکسیلات کند.

برنامه های کاربردی دی ایزوبوتیل کتون:

 • حلال لاک های نیتروسلولز
 • حلال رزین های مصنوعی مانند وینیل ، اکریلیک ، آلکید ، پلی استر و اپوکسی
 • حلال برای پوشش ها و لکه های جامد بالا
 • حلال مخصوص رنگ کننده ها
 • حلال ترکیبات تکمیل کننده چرم
 • حلال چسب ها
 • حلال چاپ جوهر – رول پوشش جوهر
 • حلال برای تمیز کردن و گریس
 • استخراج با حلال برای استخراج از معادن
 • استخراج با حلال برای آلاینده های آلی
 • شیمی متوسط برای diisobutyl کاربینول

موارد استفاده از دی ایزوبوتیل کتون :

حلال برای لاک های نیتروسلولز ، رزین های مصنوعی مانند وینیل ، اکریلیک ، آلکید ، پلی استر و اپوکسی ، روکش ها و لکه های جامد بالا ، رنگ کننده ها ، ترکیبات تکمیل چرم ، چسب ها ، جوهرهای چاپ-جوهرهای رول پوشش ، تمیز کردن و چربی گیری. همچنین از آن به عنوان حلال استخراج و کمک تبلور مجدد برای داروها ، معادن ، آلاینده های آلی استفاده می شود و به عنوان واسطه شیمیایی برای دییزوبوتیل کاربینول استفاده می شود.

 • می توان از آن برای استخراج طلا ، نقره و سایر فلزات گرانبها V) ، Cr ، Fe، Co، Ni، Cu، Zn، Mo، Cd، (Pbاز محلولهای سیانور ، مانند محلولهای موجود در معادن طلا ، برای تعیین سطوح فلزات محلول استفاده کرد.
 • ادویه جات غذایی. عمدتا در تهیه جوهر میوه ، موز ، آب پرتقال ، میوه های گرمسیری ، و غیره استفاده می شود.
 • می توان از آن به عنوان حلال آلی استفاده کرد و همچنین می تواند در سنتز آلی مورد استفاده قرار گیرد. این ماده می تواند سلولز استات ، نیتروسلولز ، پلی استایرن ، وینیل ، موم ، لاک ، رزین طبیعی و لاستیک خام را حل کند.
 • می تواند به عنوان حلال رنگ اسپری نیترو ، رنگ وینیل و دیگر پوشش های رزینی مصنوعی استفاده شود. همچنین یک داروی واسطه برای برخی داروها و آفت کش ها است.

ثبات و واکنش پذیری :

واکنش های هوا و آب : قابل اشتعال نامحلول در آب.

گروه واکنشی : کتون ها.

هشدارهای واکنش پذیری : به شدت قابل اشتعال.

مشخصات واکنش : ممکن است دی ایزوبوتیل کتون به برخی از پلاستیک ها حمله کند. با اکسید کننده ها واکنش می دهد.

واکنش ها و ناسازگاری های خطرناک : با اکسیدان ها واکنش نشان می دهد. به برخی از انواع پلاستیک حمله می کند. در دمای بالای 49 درجه سانتیگراد ممکن است مخلوط های بخار/هوا منفجره ایجاد شود. … می تواند با مواد اکسید کننده واکنش نشان دهد.

با بازهای قوی ، عوامل اکسید کننده قوی ، اسیدهای قوی و عوامل کاهنده قوی ناسازگار است.هنگام گرم شدن تجزیه می شود و بخارات و گازهای تحریک کننده تولید می کند.

خطرات آتش سوزی :

بسیار قابل اشتعال به راحتی توسط گرما ، جرقه می زند یا شعله ور می شود. بخار می تواند ترکیبات انفجاری با هوا ایجاد کند. بخارها ممکن است به منبع احتراق حرکت کرده و به عقب برگردند. بیشتر بخارها از هوا سنگین تر هستند. آنها در امتداد زمین پخش می شوند و در مناطق کم یا محدود (فاضلاب ، زیرزمین ، مخازن) جمع می شوند. خطر انفجار بخار در داخل خانه، خارج از منزل و یا در فاضلاب. آن دسته از مواد که با(P)  تعیین می شوند ممکن است هنگام گرم شدن یا درگیر شدن با آتش بطور انفجاری پلیمریزه شوند. روان آب به فاضلاب ممکن است خطر آتش سوزی یا انفجار را ایجاد کند. هنگام گرم شدن ظروف ممکن است منفجر شوند. بسیاری از مایعات سبک تر از آب هستند.

خرید دی ایزوبوتیل کتون:

جهت خرید این محصول شیمیایی جهت کاربردهای ذکر شده در بخش فوق و نیز انواع دیگر کاربردهای آزمایشگاهی ، تولیدی ، صنعتی و تحقیقاتی میتوانید از طریق تماس با واحد فروش این مجموعه اقدام نموده و محصول شیمیایی دی ایزوبوتیل کتون را از برندهای مختلف و معتبر در حجمها و بسته بندی های مختلف در کمترین زمان ممکن دریافت کنید

 

منابع :

https://www.merckmillipore.com/NL/en/product/Diisobutyl-ketone,MDA_CHEM-818831

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Diisobutyl-ketone

https://de.wikipedia.org/wiki/2,6-Dimethylheptan-4-on

https://www.khchemicals.com/product-categories/ketones/di-iso-butyl-ketone/

https://www.transparencymarketresearch.com/diisobutyl-ketone-market.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK373195/

https://kingchemical.en.alibaba.com/product/62116529590-812717481/Original_Packing_Diisobutyl_Ketone_DIBK_CAS_No_108_83_8.html

https://haihangindustry.com/products/26-dimethyl-4-heptanone-cas-108-83-8/

https://chemstationasia.com/produk/diisobutyl-ketone/?lang=id

https://masterchem.ee/en/product/methyl-isobutyl-ketone/

https://www.chemicalbook.com/CASEN_108-83-8.htm

http://neuchem.com/product/diisobutyl-ketone

https://www.alfa.com/en/catalog/L16015/

 

 • نام محصول : دی ایزو بوتیل کتون
 • دمای نگهداری: دمای اتاق

 • فرم محصول : مایع بی رنگ
 • بو : بوی ملایم و شیرین
 • چگالی : 0.81 g/cm³ (20 °C)
 • نقطه جوش : 163 - 173 درجه سانتی گراد
 • نقطه ذوب : 41- درجه سانتی گراد
 • وزن مولکولی : 142.24 g/mol
 • رنگ : بی رنگ
 • انحلال پذیری 0.5 گرم در لیتر
 • حلالیت : آب -اتیلیک-تتراکلریدکربن

  هنگامی که برای تجزیه گرم می شود ، دود و گازهای سفت منتشر می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *