فروشگاه محصولات شیمیایی کالا علم

آلومینیوم کلراید

Aluminium chloride hexahydrate

آلومینیوم کلراید

بسته بندی های کالا :

100 گرم
500گرم
1 کیلوگرم
2.5کیلوگرم
25کیلوگرم

کدهای محصول :

کد مرک ( MERCK ) :

101084

کد سیگما آلدریچ
(SIGMA - ALDRICH) :

237078-A0718-11091

خلوص آلومینیوم کلراید :

99%

نام های مترادف :

hydrochloric acid aluminium salt hexahydrate

هیدروکلوریک اسید آلومینیوم سالت هگزا هیدرات


ضمانت اصالت کالا

در خصوص تمامی کالاهای ارائه شده توسط کالا علم

ارسال سریع کالا به سراسر کشور

بسته بندی ایمن توسط گروه توزیع کالا علم

حفظ زنجیره سرمایی در فرایند ارسال

استفاده از تجهیزات خنک کننده در صورت لزوم

7 روز ضمانت بازگشت کالا

طبق پروتکل تعریف شده

عبارات کلیدی و راهنما :

فروش آلومینیوم کلراید

قیمت آلومینیوم کلراید

خرید آلومینیوم کلراید

برندهای کالا :

MERCK - شرکت مرک

SIGMA - شرکت سیگما

ALDRICH - شرکت آلدریچ

SUPELCO - شرکت ساپلکو

هندی - چینی - آلمان

دریافت برگه اطلاعات تکمیلی کالا :

آلومینیوم کلراید چیست؟

آلومینیوم کلراید یک هیدرات حاوی تری کلرید آلومینیوم است.ترکیبی با فرمول شیمیایی (AlCl3)  نمک بدون آب آن به عنوان کاتالیزور در سنتز شیمیایی آلی و نمک های هیدراته به صورت موضعی به عنوان ضد عرق و برای درمان هایپرهیدروز استفاده می شود.

قیمت آلومینیوم کلرید 6آبه :

در صورت نیاز به خریدآلومینیوم کلرید 6آبه میتوانید با استفاده از امکانات متنوع قرار داده شده در وبسایت اقدام نموده و در سریعترین زمان ممکن از قیمت آلومینیوم کلرید 6آبه آگاهی یافته و آن را در کمترین فاصله زمانی ، به طرق مختلف در سراسر کشور دریافت نمایید. شایان ذکر است که این مرکز فروش آلومینیوم کلرید 6آبه، محصولات خود را طبق پروتکل تضمین ذکر شده در صفحه محصول ارائه داده و در خصوص تمامی کالاها در صورت لزوم ، مساله زنجیره دمایی درفرایند ارسال لحاظ خواهد شد .

 

آلومینیوم کلراید ، یک معرف چند منظوره با بوی کمی مانند اسید کلریدریک ، کریستالی با رنگ سفید ، زرد روشن یا زرد است. که اغلب در مطالعات محیطی به عنوان یک ماده معدنی خاک مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده شکل آبی کلرید آلومینیوم است. محلول اسیدی و رسانایی خوبی برای برق می باشد. به طور گسترده ای در زمینه های تصفیه آب ، ریخته گری ، کاغذ سازی و غیره استفاده می شود.

این ترکیب معدنی که گاهی به عنوان اسید لوئیس ذکر می شود ، مثال خوبی از ترکیبی است که در دمای ملایم ترک می خورد و از پلیمر به مونومر برعکس می شود.اغلب از آن به عنوان ضد عرق استفاده می شود.می تواند به عنوان کاتالیزور در واکنش ene یا به عنوان پلیمریزاسیون در واکنشهای هیدروکربنها استفاده شود. 

همچنین آلومینیوم کلرید هگزاهیدرات نشان داده که در تولید مبدل های یونی روی ریز ذرات فوق پارامغناطیسی برای بازیابی فسفات از فاضلاب مفید است.

آلومینیوم کلرید(به انگلیسی: Aluminum chloride) یک ترکیب معدنی است که از دو عنصر آلومنیوم و کلر ساخته شده‌است.آلومینیم کلرید اگرخالص باشد سفید رنگ وجامد است. این ماده تحت تأثیرگرما تصعید می‌شود و درمجاورت رطوبت، بخشی ازآلومینیم کلرید بی آب تجزیه و گازهیدروژن کلرید آزاد می‌شود. این نمک را نخستین باردرسال1825 ارستد تهیه کرد. او گازکلررا از روی مخلوطی ازآلومین و کربن عبورداد و بخارات آلومینیم کلرید تشکیل شده را به مایع تبدیل نمود. امروزه نیزازنظراصولی ازفرایند مشابهی برای تهیه تجارتی آلومینیم کلرید استفاده می گردد.

کلرید آلومینیوم (AlCl3) ، همچنین به عنوان تری کلرید آلومینیوم شناخته می شود ، ترکیباتی را با فرمول AlCl3 (H2O) n توصیف می کند( n = 0یا 6). آنها از اتمهای آلومینیوم و کلر به نسبت 1: 3 تشکیل شده اند و یک فرم نیز حاوی شش آب هیدراتاسیون است. هر دو ماده جامد سفید هستند ، اما نمونه ها اغلب با کلرید آهن (III) آلوده می شوند و به آنها رنگ زرد می دهد.

ماده بی آب از نظر تجاری مهم است. دارای نقطه ذوب و جوش کم است. این ماده عمدتاً در تولید فلز آلومینیوم تولید و مصرف می شود ، اما مقادیر زیادی نیز در سایر مناطق صنایع شیمیایی استفاده می شود.این ترکیب اغلب به عنوان اسید لوئیس ذکر می شود. این نمونه ای از یک ترکیب غیر آلی است که به طور برگشت پذیر از یک پلیمر به یک مونومر در دمای ملایم تبدیل می شود.

برنامه های کاربردی آلومینیوم کلرید 6آبه:

آلومینیوم کلراید برای درمان هایپر هیدروز ، شرایطی که شامل تعریق زیاد است ، استفاده می شود. همچنین در دئودورانت ها ، داروهای ضد تعریق ، رنگرزی پارچه ها ، تصفیه نفت خام ، تکمیل منسوجات ، تولید کاغذ روغنی ، حفظ چوب و ضد عفونی اصطبل استفاده می شود. همچنین از آن به عنوان معرف در سنتز آلی استفاده می شود. آلومینیوم کلراید همچنین در فرآیند تصفیه آب ، دارو و محصولات آرایشی مفید است.

برای تصفیه آب آشامیدنی ، به ویژه برای آب با درجه حرارت پایین ، کدورت کم یا قلیایی کم استفاده می شود.

عمدتا به عنوان ، عامل سخت کننده برای ریخته گری استفاده می شود.

در مقایسه با سایر عوامل سخت کننده مانند کلرید منیزیم یا کلرید آمونیاک ، مقدار مورد نیاز و هزینه کامپوزیت آن کمتر است.

هنگامی که به عنوان عامل سخت کننده پوسته استفاده می شود ، استحکام پوسته را بالاتر می بردو کیفیت ریخته گری را بهتر می کند.

تولید :

آلومینیوم کلراید با حل شدن Al (OH) 3 در مخلوط آماده می شود. HCl و عبور HCl گازی از محلول در دمای 0 درجه سانتی گراد. رسوب با دی اتیل اتر شسته و خشک می شود. متناوباً ، با هیدرولیز کردن AlCl3 بدون آب در HCl رقیق سرد آماده می شود.

خرید آلومینیوم کلراید :

جهت خرید این محصول شیمیایی جهت کاربردهای ذکر شده در بخش فوق و نیز انواع دیگر کاربردهای آزمایشگاهی ، تولیدی ، صنعتی و تحقیقاتی میتوانید از طریق تماس با واحد فروش این مجموعه اقدام نموده و محصول شیمیایی آلومینیوم کلراید را از برندهای مختلف و معتبر در حجمها و بسته بندی های مختلف در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

واکنش ها  :

هنگامی که در دمای 300 درجه سانتی گراد گرم می شود ، آلومینا تجزیه می شود.
2AlCl3 • 6H2O → 2Al2O3 + 6HCl + 9H2O
با محلول سود سوزآور واکنش می دهد و رسوب ژلاتینی هیدروکسید آلومینیوم (اکسید آلومینیوم آبدار) را تشکیل می دهد. وقتی محلول آن با محلول استئارات سدیم مخلوط می شود ، آلومینیوم استئارات تک باز ،  Al (OH) 2 [OOC (CH2) 16CH3] را تشکیل می دهد.

منابع :

https://www.merckmillipore.com/DE/de/product/Aluminium-chloride-hexahydrate,MDA_CHEM-101084

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Aluminum-chloride-hexahydrate

https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_cb9196728.htm

http://mubychem.com/MSDS/AluminiumchloridehexahydrateAluminumMSDS.htm

https://www.spectrumchemical.com/OA_HTML/chemical-products_Aluminum-Chloride-Hexahydrate-Crystal-Reagent_A1080.jsp?minisite=10020&respid=22372

https://www.pharmaffiliates.com/en/7784-13-6-aluminium-chloride-hexahydrate-pa2712008.html

https://www.upichem.com/products/aluminum-chloride-hexahydrate-usp-ep-bp/

https://www.alfa.com/en/catalog/012297/

https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_cb9196728.htm

http://www.water-treatmentchemical.com/sale-7652110-crystal-white-aluminium-trichloride-hexahydrate-for-water-treatment.html

 

 • نام محصول : آلومینیوم کلراید 6آبه

 • دمای نگهداری: دمای اتاق
 • فرم محصول : جامد
 • بو : بی بو
 • چگالی : ~ 2.40 g/cm³ (20 °C)
 • نقطه جوش :
 • نقطه ذوب : 100 درجه سانتی گراد
 • وزن مولکولی : 241.43 g/mol
 • رنگ : سفید تا زرد کم رنگ
 • انحلال پذیری 1330 گرم در لیتر
 • حلالیت : آب ، اتیلیک
 • ثبات پایدار است

  اما ممکن است با قرار گرفتن در معرض هوا یا آب مرطوب تجزیه شود. ناسازگار با اسیدها. توجه داشته باشید که تجزیه محصول بدون آب ، احتمالاً ناشی از نشت رطوبت به داخل ظرف یا گیر افتادن در آن ، ممکن است باعث افزایش فشار در یک ظرف مهر و موم شده و به طور بالقوه منجر به پارگی مواد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *